Facebook: Jak udělat záložku na stránce

Pokud spravujete Facebook page, pak asi tento problém znáte: Jak přidat další záložku pro aplikaci nebo html obsah? V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Co jsou to ty záložky?

Záložky jsou něco takového podivného, co nám moc do konceptu Facebooku na první pohled moc nezapadá že. Kde se vzaly, proč tam jsou a jak s nimi naložit?

Rozřešení této záhady je poměrně jednoduché: není to nic jiného, než aplikace. Jestli jste už někdy povolili přístup nějaké hře nebo aplikaci k datům vašeho profilu, pak už asi víte o co jde. U FB stránek (pages) to není nic jiného, než rozšíření funkčnosti o další prvky. A o jaké aplikace může jít?

 • zeď – tak tu asi tam máme všichni, tady není co řešit
 • hodnocení – hlavně třeba u restaurací docela zajímavá utilitka, kam se můžou vaši zákazníci vyjádřit, jak se jim u vás líbilo
 • fotky
 • informace – souhrn všech možných informací o vaší firmě
 • poznámky, události, odkazy – opět, asi nic překvapivého, známé jsou i z klasických profilů
 • a dále můžete nainstalovat i další, které provážou vaši stránku s externími aplikacemi nebo možnostmi

Kde aplikace spravovat a rozšiřovat

Ve dnech, kdy se píšou tyto řádky, probíhá právě technologický přesun ze „staré“ verze stránek na „nové“ (prostě taková ta klasická operace, která čas od času na facebooku probíhá). Abychom tento článek směřovali více na budoucí použití, popíšeme už jen chování těch nových. Jak tedy na ty záložky?

 1. Na přehledu vaší stránky najdete v pravé části tlačítko Upravit stránku
 2. Ukáže se nám editační rozhraní pro všechny možnosti týkající se page
 3. V levém sloupci najdete položku aplikace
 4. Tady už jen pak stačí spravovat ty aplikace, které chcete v záložkách mít, odebírat nebo přidávat další. Přidávat další můžete také přes odkaz úplně dole na tomto přehledu, který se jmenuje – Další aplikace – z těchto dalších můžeme doporučit například FBML, která umožňuje na záložce vytvořit libovolný html obsah
 5. Po dokončení práce s aplikacemi se vraťte na zeď vaší stránky a tam přes nenápadné plus (+) můžete  každou aktivní aplikaci přidat do záložek. (platí jen pro starou verzi stránek; u nové verze stránek se přidané aplikace zobrazují v levém sloupci pod logem automaticky)

Hezká adresa pro vaši stránku

Pokud už máte záložky upraveny tak, jak potřebujete a podařilo se vám nahnat dostatek fanoušků, možná dospěl ten pravý čas, změnit adresu vaší page ze tvaru facebook.com/čísloakodcosinikdonezapmatuje na facebook.com/hezkáadresa – jak na to, se dozvíte v tomto článku o odkazech na facebooku.

Rate this post

4 komentářů k Facebook: Jak udělat záložku na stránce

 1. dobrý den, děkuji za článek, jen by sem potřeboval ještě vědět kde přesně najdu tlačítko plus.. bohužel nikde ho nemůžu najít

 2. díky za upozornění – opraveno – to malé plusko bylo ve staré verzi stránek, když byly záložky ještě nahoře, u nové verze jsou vlevo pod logem a stačí přidat aplikaci, záložka se tam udělá automaticky

 3. Prosím dobry den chci si udělat Novy Facebook ale Mam uš jeden nevyte Jak seto děla

 4. my sme roma boyz my sme roma boyz roma boyz my sme roma roma boyz hey romal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.