Programy na tvorbu bannerů

V tomto článku se vám pokusíme objasnit, co je to banner, jak a za jakých podmínek ho můžete vytvořit.

Co je to ten banner

Banner se nejčastěji umisťuje na internetové weby a fóra. Většina bannerů se umisťuje z důvodu propagace nějakého jiného webu, jeho majitel nebo pouze prostředník (např. reklamní agentura) ho umisťuje na jiné portály, aby web propagovaný v banneru získal nové návštěvníky. Někdy ovšem nemusí mít propagovaný web s bannerem nic společného, může si je také na web umisťovat majitel webu prostě proto, že je fanoušek nějakého projektu, a protože se mu zkrátka líbí, rozhodl se ho zpropagovat – například pokud si na váš web dáte ikonku s odkazem na Radírnu, je to přesně tento případ :).

Existují i bannery, které slouží pouze pro pobavení nebo vyjádření nějakého názoru a tyto pak samozřejmě nemusí skrytě ani veřejně propagovat nějaký konkrétní web, výrobek nebo firmu… Ovšem těch je opravdu malé procento.

V jakém programu si ho vytvořit

Pokud tedy chcete propagovat svůj projekt, projekt kamaráda nebo oblíbenou stránku, budete k tomu potřebovat nějaký software. Pokud umíte dobře v grafickém editoru typu Adobe PhotoShop, můžete ho vytvořit velice jednoduše, ale pozor na velikost, jelikož většina fór má maximální rozměry bannerů pevně stanovené. To je jeden z důvodů proč nedoporučujeme zkoušet dělat banner třeba v malování. Využít můžete i pixlr.com, což je taková online obdoba Photoshopu, na našem webu i najdete podrobný návod, jak si udělat banner v něm.

Pokud chcete program speciálně pro tvorbu banerů na fórum, které by měl sloužit spíše jako informace a o tom, co vás baví (jinak také nazývané také userbar), můžeme vám doporučit jednoduchý program, který má opravdu omezený počet funkcí, ale nezabírá moc místa a je zdarma. Program stáhnete a naleznete pod názvem UseBarMaker. Tento program je určen na tvorbu bannerů právě na fóra, nebo všude tam, není na místě čekat nějaké extra možnosti.

Pokud potřebujete spíše reklamní banner, ale nemáte v počítači žádný vhodný grafický program a nechce se vám pro tvorbu jedné reklamy něco stahovat, instalovat, učit se v tom pracovat nebo to dokonce ještě platit, můžeme vám nabídnout webovou alternativu. Na stránce  www.bannersketch.com si můžete vytvořit už mnohem propracovanější hezký banner a to zcela zdarma, banner si následně zašlete na email.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *