Internetové chaty

Největší české internetové chaty. Jak chatovat.
Internetový chat [čet] je simulací situace, kdy se sejde několik lidí v jedné místnosti a komunikují spolu. Pod zvolenou přezdívkou (nickem) můžete posílat vzkazy všem lidem v místnosti, nebo jen vybraným uživatelům. Kromě těchto základních funkcí můžete různě vylepšovat svůj profil, přidávat do něj informace o sobě a fotografie, posílat smajlíky, někdy si dokonce i vytvořit vlastního, přidávat si lidi, se kterými si rádi píšete, do přátel, a naopak otravné dopisovače hodit do tzv. blacklistu, aby vás už nemohli obtěžovat.

Chat.Lide.cz

Tento chat vyžaduje vytvoření profilu na Lidé.cz, se kterým je tento chat těsně propojen. Chat je členěn do temát a místností mezi tématy. Na Lidé.cz jsou pro návštěvníky různých chatových místností pořádány srazy, které si sami uživatelé vyhlašují a zveřejňují.

Aktualizováno: funkce chatování už na lidé.cz nefunguje a nedá se ani žádným způsobem zprovoznit. Místo ní jsou nyní k dispozici již pouze Zprávy (funkce podobná zprávám na Facebooku) a vylepšené diskuze.

Xchat.cz

K registraci lze použít email na centrum.cz, nebo vytvořit přezdívku jen pro chat. Xchatový profil je propojen s fotogalerií a tzv. webíkem. V okně chatu se volitelně zobrazuje Flexiframe s nabídkou různých médií. Chatovat na xchatu lze i přes mobil, stačí zadat v mobilním prohlížeči adresu www.xchat.cz.

Který z těchto dvou chatů je větší nebo navštěvovanější, těžko říct, místnosti se liší, takže na každém z obou chatů potkáte trochu jiné lidi.

Chat a diskuze na Facebooku

To, jak psát zprávy na Facebooku asi nemá cenu nějakým podrobnějším způsobem rozebírat, je to pravděpodobně věc, se kterou se každý, kdo má na této síti profil. Kromě toho se dá však psát i:

  • V otevřených a uzavřených skupinách
  • V chatu, kam se přidají další účastníci – pomocí tohoto tlačítka:
    Přidat lidi

Chatovací latina – slova, na která na chatu narazíte

Sklo – příspěvky viditelné všem – to, co vidíte, když vstoupíte do místnosti
Tapetování – posílání stále dokola stejných příspěvků na sklo
PM – private message – soukromá zpráva
Šeptání – posílání zpráva mezi dvěma uživateli, které ostatní nevidí
Flame –  bouřlivá debata plná urážek
Troll –  člověk vyvolávající flame

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *