Jak načasovat status na Facebook nebo Twitter

Pomůcka, co vám umožní nastavit čas zveřejnění statusu na profilu nebo stránce na Facebooku, ale i stavu na Twitteru.

Jestli spravujete kampaň pro vaši firmu na Facebooku, možná jste už narazili na problém toho, že u některých dopředu plánovaných akcí přesně víte, kdy by se vám hodilo status zveřejnit, ale třeba nevíte jestli budete v tu pravou chvíli u počítače. Případně když spravujete více facebookových stránek, těch termínů a akcí přibývá a propagace se z jednoduchého zveřejňování statusů a fotek na zeď stává komplexní marketingovou kampaní, kde každá aktualizace hraje roli a může ovlivnit prodej nebo návštěvnost stránek zásadním způsobem. Jak se asi shodneme, správa více stránek a firemních profilů na FB nepatří zrovna k nejjednodušším, a možnosti zveřejnění stavu na zdi v určitý čas jsou nulové. Jak to tedy řešit?

Když to myslíte na sociálních sítích vážně

Pokud chcete mít možnost pracovat na správě facebookových statusů třeba jen jednou za měsíc a pak už jen sledovat, jak se automaticky zveřejňují předem připravené zprávy, fotky a statusy, neměla by vaší pozornosti ujít zřejmě nejkomplexnější aplikace pro správu online kampaní – HootSuite.

Aplikace je v základu zdarma, takže pokud spravujete 5 sociálních profilů a méně, neplatíte ani halíř. Ve chvíli kdy chcete spravovat profilů více nebo využít možnosti týmové spolupráce (tj. umožnit ještě někomu časovat, spravovat a upravovat statusy), pak vás stojí provoz necelých 6 dolarů na měsíc.

Kromě možnosti načasovat status na kteroukoliv hodinu, minutu a den v budoucnosti (i libovolný počet měsíců a let dopředu) Hootsuite umožňuje:

  • sledovat statistiky ohlasu a prokliků odkazů zveřejněných na twitteru, facebooku, foursquare nebo wordpressu
  • nahrávat obrázky a zkracovat odkazy
  • sledovat váš osobní facebook zeď
  • vyhledávat na twitteru, filtrovat podle klíčových slov

Nic se nemusí instalovat, takže přístup je z kteréhokoliv prohlížeče. K dispozici je i mobilní verze pro Android a iPhone.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.