Jak najít volnou doménu

Internet se zaplňuje a najít hezkou internetovou adresu je stále těžší. Poradíme vám, jak najít nebo vymyslet novou doménu vhodnou právě pro vás.

Hledáme dostupné domény

Pokud vás zajímají pouze adresy s koncovkou .cz, je asi nejpohodlnější využití registrací u kvapem.cz, kde přímo při psaní už zjišťuje, jestli je napsaná adresa volná. Jestli hledáte adresu pro mezinárodní využití, existuje podobný projekt domize.com, který vyhledává mezi všemi mezinárodně použitelnými doménovými jmény.

Když je adresa zabraná

V případě, že je adresa, kterou byste uvítali přesně v tom formátu, jak jí chcete už zabraná, zbývají v podstatě dvě možnosti:

  • domluvit se s vlastníkem na koupi
  • vymyslet jinou

V případě, že sáhnete k první možnosti, je výsledná cena čistě na dohodě mezi vámi a jím. Samozřejmě, čím hezčí a lépe zapamatovatelná adresa, tím vyšší je i tržní cena takovéto adresy: například u jednoslovných výrazů, které jsou českými slovy – typu hotely.cz, auta.cz a podobně je cena asi trochu jiná než v případě něčeho jako autazdovozu.cz, hotelnavysluni.cz atd.

Pokud sáhnete k možnosti druhé, a to sice k vymýšlení alternativního jména webu, pak je většinou nejjednodušší přidat k vámi zvolenému (ale zabranému) slovu nějaké přídavné jméno – např. pokud jsou pneumatiky.cz zabrané, zkusíte se podívat, jestli není volné třeba nejlepsipneumatiky.cz, nebo třeba superpneumatiky.cz, někdy se přidává třeba i jen jedno písmeno – takže v našem případě by to mohlo být třeba: epneumatiky.cz, ipneumatiky.cz nebo xpneumatiky.cz.

Rate this post

1 komentář k Jak najít volnou doménu

  1. Pokud vás zajímá, zda se dá dnes ještě najít pěkná volná jednoslovná CZ doména, dělal jsem si takový malý průzkum, který jsem se rozhodl zveřejnit na http://www.jednoslovne-domeny.cz
    Postupně zveřejňuji seznam volných CZ jednoslovných domén s tím, že mám ještě zřízenou kategorii TOP domény, kde jsou ty nejlepší ručně vytříděné domény.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *