Jak rozjet vlastní online byznys

Na internetu můžeme být v kontaktu se svými přáteli, stejně tak jako můžeme sdílet fotky či videa, nebo dělat desítky dalších věcí. Stále to ale není to jediné, jelikož na internetu můžeme také vydělávat. Nejjednodušší cestou k tomu je pronájem internetového obchodu. Tedy řešení, které máme k dispozici za pár minut a to za cenu okolo pár desítek nebo stovek korun. A to nám může vydělávat miliony. Jakmile daný systém máme, je třeba druhý krok a to naplnit ho zbožím. I zde platí, že to může být jednoduché, třeba díky automatickým importům dat od dodavatele.

Reklama je jednoduchá

byznys

S importem dat od dodavatele souvisí i ty, že můžeme data také exportovat, a to na porovnávače zboží. Zde se nám rychle spárují a jsou dohledávány samotnými návštěvníky daných webů. Takto jednoduše tedy můžeme zboží a tedy i náš eshop propagovat. Mezi nejznámější produktové vyhledávače dnes patří:

  • Heureka.cz
  • Zbozi.cz
  • Hledejceny.cz

Sklad a expedice zboží

Často to nejnáročnější, co nás v rámci provozu obchodu čeká. Přesto ale jsou metody, jak se danému procesu vyhnout. První možnost je přeposílání objednávek, kdy jsme pouze zprostředkovateli obchodu a vše si již vyřídí náš dodavatel. Z této možnosti poté vychází i varianta nazývaná jako dropshipping, díky kterému také není třeba mít starosti se skladem a odesíláním, a přesto dojde zákazníkovi zboží pod naším jménem.

Na co hledět při výběru systému?

A tak pokud jste také rozhodnuti, že se touto cestou vydáme, je třeba ještě několik rad, které souvisí s daným systémem vašeho obchodu. Prvním kritériem je výhodná cena eshopu, a to v rámci měsíčních plateb. Dále to jsou moduly umožňující import a export dat. Zapomínat by se nemělo ale ani na různá propojení třeba s vaším účetním systémem. Posledním bodem je robustnost, kvalita a samozřejmě i bezpečnost celého systému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *