Jak telefonovat přes internet

Způsoby a možnosti, jak lze volat přes internet. Přehled programů a cen, od volání zdarma po placené telefonování. Popis jak uskutečnit hovor přes ICQ,  Skype nebo VoIP.

Co je potřeba k volání přes internet?

Zaprvé byste měli mít k dispozici stabilní a dostatečně rychlé připojení, u kterého nehrozí, že vám bude v průběhu hovoru vypadávat nebo jehož rychlost se mění a osciluje mezi zrychlováním a zpomalováním. Tyto parametry splňuje bez problému ADSL připojení, ne už tak ovšem různé méněrychlostí připojování přes mobily založené na GPRS, nebo pomalejší tarify od Ufona.

Za další potřebujete samozřejmě mikrofon,  před samotným voláním překontrolujte jeho optimální nastavení, zda zvuk nemá zpětnou vazbu a jestli je snímán, stejně tak reproduktory, nebo sluchátka pro poslech druhé strany. V případě že máte webovou kameru (což je u většiny novějších notebooků už v podstatě standardní vybavení), nemusíte pak nic řešit, protože v drtivé převaze mají tato zařízení v sobě i mikrofonek, sice žádné oslnivé kvality, ale pro běžný hovor zpravidla postačujících parametrů.

ICQ

Volat dnes už umí řada komunikačních programů, od Windows Live Messengera, Google Talk až po v našich zeměpisných šířkách nejvíce rozšířené ICQ. K uskutečnění hovoru pomocí ICQ stačí, když obě strany mají originální ICQ klient (neoriginální klienti jako Miranda, QIP, Pidgin a podobně to neumožňují). Volání se pak dá zařídit ve formě klasického hlasového hovoru, tak jako videohovor, kdy se dá ke spojení použít navíc i přenos kamerou snímaného obrazu. Kvalita tohoto telefonování však není nijak mimořádná, jedná se spíše o doplněk k ostatním službám, které icq poskytuje.

Skype

U Skype je naopak volání ústřední funkcí. Mimo slibovaný vysoce kvalitní obraz a zvuk umožňuje i telefonování na normální telefonní čísla, potřebujete si však dobít službu SkypeOut (stačí vám k tomu mít zřízený účet na paypalu), a pak můžete využít zvýhodněných sazeb za volání do celého světa.

VoIP

Nezapomínejme také na velmi levný způsob tefonování pomocí internetového spojení, které spočívá ve využití tzv. VoIP, tedy speciálního protokolu pro přenos hlasu přes internet. Tentokrát je spojení realizované přes speciální přístroj (bránu), která s počítačem přímo nekomunikuje a získáte tak i nové číslo, to vše však za výrazně výhodnějších sazeb než v případě klasické pevné linky nebo mobilu.

Rate this post

5 komentářů k Jak telefonovat přes internet

  1. Na telefonní číslo 9097750 mohu posílat ze svého mobilu jen SMS a přes počítač nelze doručit na toto číslo SMS. Proč to nejde přes počítač ?

  2. Je to tím, že tohle číslo není žádného z mobilních operátorů (vodafone, t-mobile ani o2), a internetové brány na posílání smsek umí poslat textovku jen k nim, což na toto číslo bohužel nejde

  3. Proč mě jedna SMS na tellefonní číslo9097750 stojí 50kč? SMS píšu z mobilu s jsem u vodafone.

  4. Čísla s předčíslím předčíslím 900, 906 a 909 se řadí mezi tzv. audiotext, pro který platí speciálním ceníkem, jiný než pro klasické smsky

  5. Existuje služba, která automaticky přepne volání z běžného mobilního telefonu z místa kde není signál na volání přes internet ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *