Jak udělat vlastní komunitní stránku

V dnešním článku vám přineseme další užitečný typ, který vám ušetří plno času. Využít ho můžete například tehdy, pokud jste bossem určité komunity kolem něčeho, jako je počítačová hra, kroužek, web, webový projekt, nebo sportovní tým.

Možná jste již zažili problémy s komunikací ve větší skupině, kde je lidí moc, takže kontaktovat každého zvlášť začíná být neefektivní. Jak zajistit, aby se o změně času tréninku, nebo o přechodu na nový data disk všichni dozvěděli?

Většina lidí by vám po přečtení těchto řádků doporučila asi skupinu na FB. Je zdarma, přidáte tam všechny členy a sdělování informací bude jednoduché a bez problémů. Co když ale potřebujete řešit i různé problémy, nebo dotazy, nebo si prostě jen pokecat, abyste se lépe poznali? Jak správně tušíte, po takové konverzaci by se z této skupiny stal chaos bez pravidel, řádu a rozdělení a plný spamu.

Ideálním řešením jde podle nás založení internetové diskuzní stránky, jinak řečeno Forum.
Tato f’ora můžeme dělit do několika skupin:

  • Pokud vám programování není cizí a potřebujete forum šité na míru, aby například ladilo s vaším webem a nevadí vám do toho investovat čas, nebo peníze v případě, že programovat neumíte, můžete si najmout programátora.
  • Další možností je na web jen nainstalovat forum, které je už hotové. Tuto možnost byste měli s trochou vytrvalosti zvládnout bez jakýchkoliv nadprůměrných znalostí informační technologie. Můžete použít například MiniBB nebo phpBB.
  • Poslední a nejednoduší možností je založení externího fora. To můžete hravě zvládnout například na stránce: http://www.editboard.com/ Složitost této operace se dá jednoduchostí přirovnat k založení emailové schránky.

Pokud chcete posoudit kvality fora, nebo se jen podívat, jak takové klasické forum vypadá, můžete se podívat do naší online poradny, kde vám v případě jakéhokoliv dotazu či nejasnosti také rádi poradíme.

Na závěr je dobré říci, že pokud zatím nemáte s fory zkušenosti, budete mile překvapeni možnostmi a funkcemi, které jsou zdarma k mání. O těchto možnostech vás budeme kompletně informovat v druhém dílu článku zaměřeného na fóra.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *