Online poradna

Zde zveřejňujeme odpovědi na otázky, které nám zaslali naši čtenáři. Může zde být odpověď i na váš dotaz, který nám pošlete.


Nelze otevřít soubor

Dobrý den, prosím sdělte mi proč, když chci otevřít vlastní soubor (i v doručené poště emailu) nejde to a dole nad lištou se mi objevuje hlášení : a pop-up windows was blocked. Nevím co s tím. Prosím poraďte. Děkuji

Je to zřejmě způsobeno nastavením prohlížeče, který blokuje otevírání pop-up oken, a protože k otevření souboru je potřeba toto pop-up okno, nelze pak následně otevřít prohlížeč. Vyzkoušejte vypnout toto blokování, prohlížeč přeinstalovat nebo nainstalovat nový.


Neúplné stahování souborů

Prosím o radu. Při stahování jakéhokoli souboru nebo aktualizace se mi soubor nestáhne celý, ale jen část. Někdy se objeví, že soubor nemohl být uložen, protože nemohl být přečten zdrojový kód. Stahuji např. ze slunečnice, stahuj… Také třeba příloha v emailu se nestáhne celá (video nebo soubor z powerpointu), ani video na youtube se mi nenačte celé, pouze část… Mám windows XP, prohlížeč firefox.

Problémy s načítáním youtube a další vámi popsané bývají způsobeny většinou malou rychlostí internetu. Je možné, že dochází k výpadkům, nebo kolísání rychlosti, to je myslím velmi pravděpodobnou příčinou vašich problémů, zřejmě je tedy chyba na straně poskytovatele internetu.


Skype ze 2 míst

Dobrý den,
potřebovala bych poradit se skype. Používám svůj ůčet na více počítačích, ale nechápu jak to přesně pracuje. Na každém z míst mám jen historii toho, co si tam píšu nebo povídám, takže se mi občas trhá při změně místa nit. Nejde to nějak jednotně nastavit? Abych viděla např z kanceláře celý rozhovor, který jsem začala např. doma?

Historie Skype se vždy ukládá pouze v tom počítači, ze kterého je psáno, není z důvodů ochrany soukromí ukládána na žádném centrálním serveru, odkud by se dala stáhnout.Existuje ale několik utilit, které umí exportovat historii (zde jedna z nich ke stažení).


Jak odstranit Facebook

potřeboval bych poradit jak ze svého pc odstranit(odinstalovat)FACEBOOK.předem děkuji a ještě zabírá místo na disku nemohu to nikde zjistit

Mohu vás uklidnit, Facebook je internetová stránka (www.facebook.com) a není tedy žádným způsobem součástí vašeho počítače.


Jak nainstalovat Skype v Ubuntu

Dobrý den!! Užívám program Linux (Ubuntu) a chtěla bych si nainstalovat Skype, ale nevím si s tím rady. Poradíte mi, prosím? Děkuji

Odpověď najdete na této stránce.


Přehrávání videa bez zvuku

Chtěla jsem se zeptat mám fotoaparát Panasonic DMC-LS75 nedávno jsem na něj nahrála video,při přehrávání v pc se sice přehraje,ale bez zvuku.Můžete mi prosím poradit co s tím?

Pokud se video dá ve fotoaparátu se zvukem přehrát, ale v počítači nikoliv, je problém zřejmě ve zvoleném přehrávači nebo nainstalovaných kodecích. Zkuste proto nainstalovat novou sadu kodeků (například odtud http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/), případně použít jiný přehrávač – například VLC player (http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/vlc-media-player/).


Skype: Jak smazat historii

jak vymažu zprávy a hystorii na skype?

Historii všech zpráv smažete přes nabídku Skype > Soukromí… > a zde přes tlačítko Smazat Historii Chatu.


Soubor z Wordu nejde otevřít

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Když posílám mail a připojím tam soubor z wordu, tak to jde odeslat, ale příjemci ten soubor nejde otevřít. Čím to je?

Tento problém je způsoben tím, že vy máte novější verzi Wordu – zřejmě Word 2007 a ukládáte soubor ve formátu .docx, který příjemce, který má starší verzi Wordu, nemůže otevřít. Při ukládání proto zvolte Uložit jako… Dokument aplikace Word 97-2003.


Jak zjistit grafickou kartu ve Windows XP

Dobrý den potřebuji pomoci chci si koupit hru the sims 3 ale nevím jakou mám grafickou kartu a to potřebuji vědět abych zjistila jestli mi ta hra jde prosím poradte pc mam windows xp

Jakou máte grafickou kartu zjistíte ve Windows XP přes Start > Nastavení > Ovládací panely. Zde záleží, jaké máte nastavené zobrazení, jestli klasické nebo podle kategorií – to, že máte nastaveno zobrazení podle kategorií, poznáte podle nápisu Vyberte kategorii úkolů v horní části okna. Pokud tedy máte nastaveno zobrazení podle kategorií, zvolte Výkon a údržba > Systém. V klasickém zobrazení stačí zvolit přímo Systém. V okně Vlastnosti systému vyberte záložku Hardware a zde pak klepněte na tlačítko Správce zařízení. Zde najdete položku Grafické adaptéry, jejíž podrobnosti zobrazíte přes [+], čímž by se vám měl objevit název a typ vaší grafické karty.

Přeinstalace Windows XP

Dobrý den,potřebovala bych poradit. Máme koupený notebook a windows v něm byl již instalován. Nyní byl náš windows napaden virem a je nutno ho přeinstalovat. Zespodu notebooku máme pouze registrační štítek,ale nemáme instalační cd. Je možné ho nějak sehnat nebo budeme nuceni zakoupit nový windows? Děkuji

Výrobce NTB by měl dodávat takovéto instalační CD (bývá označeno Recovery CD apod.), použít také můžete libovolné instalační CD Windows XP (např. od známého) musíte však při instalaci zadat kód z nálepky na vašem počítači.


Problémy s Internet Explorerem 8

Máme OS windows Vista a nedavno jsme nainstalovali jako aktualizaci Internet Explorer 8. Nevíme , zda je to tou aktualizací nebo něčím jiným -internet spustíme, pracuje, ale při jeho zavírání či při zavírání některých ze záložek se objeví tabulka: Internet přestal pracovat. Pokud dáme „storno“, internet pracuje dál. Hlášení problému: Podpis problému Název události problému: APPCRASH Název aplikace: iexplore.exe Verze aplikace: 8.0.6001.18702 Časové razítko aplikace: 49b3ad2e Název chybného modulu: IEFRAME.dll Verze chybného modulu: 8.0.6001.18702 Časové razítko chybného modulu: 49b3ae47 Kód výjimky: c0000005 Posun výjimky: 000bed2a Verze operačního systému: 6.0.6001.2.1.0.768.2 ID národního prostředí: 1029 Další informace 1: fd00 Další informace 2: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160 Další informace 3: fd00 Další informace 4: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160 Prosím o radu, čím by to mohlo být způsobeno. Díky

Zkuste nainstalovat jiný internetový prohlížeč Mozilla Firefox a vyzkoušejte, jestli při procházení webu pomocí něj objevuje tentýž problém (instalační soubor najdete zde: http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.0.10&os=win&lang=cs) .Internet Explorer občas může takovéto chování skutečně způsobovat a těžko se dešifruje, čím je přesně způsobeno.


Dobití kreditu přes internet

Chtěla bych jse zeptat jestli mužu dobit  Česke telefoni čislo přes Holandskou banku.

Faktura se zaplatit určitě dá, převodem na účet s použitím IBAN kódu, dobít kredit ale přímo nejde. I ze zahraničí se však dá použít platba přes českou banku, viz tento článek.


Ozvěna v reproduktoru

Prosím prosím poradí mi někdo? Jakýkoli zvuk v počítači má strašnou ozvěnu!!!Jak se to dá odstranit?Nevím jestli je to porucha počítače nebo jsem třeba omylem něco zmáčkla. Prosím poraďte!

Pravděpodobně máte zapnutý mikrofon, který zvuk snímá a ještě jednou vysílá, podívejte se proto do nastavení zařízení na snímání zvuku a mikrofon ztlumte, případně mikrofon odpojte. K těmto nastavením se dostanete, když na ikonu reproduktoru (je vpravo dole na liště) kliknete pravým tlačítkem myši a dále zvolíte nastavení zařízení pro záznam.


Který procesor vybrat

Zdravím mám problém , nemohu se stále rozhodnout jaký procesor koupit když mám desku ASUS-M3N78-EH. Použití většinou hry.Rozhoduji se mezi ATHLON X2 7850 3Mb, nebo Phenom X3 710, Phenom X3 720, Phenom X4 810. Prosím poraďte…. díky

Zběžným srovnáním nejlépe vychází asi Phenom X4 810, vycházím z tohoto srovnávacího testu, který by vám mohl pomoct http://www.extrahardware.cz/phenom-ii-x4-810-cenove-dostupne-ctyrjadro-pro-am3?page=0,10


Licenční klíč pro Zoner Photo Studio

dobrý den chtěl jsem si stáhnout z internetu program na úpravu foto Zoner photo studio 11 ale postažení chtěli licenční klíč,ale kde ho vzít děkuji

Tento klíč můžete získat po zakoupení licence pro tento program, ve vašem případě tedy zřejmě elektronické verze na webu http://www.zoner.cz/objednavka/photo-studio.asp

Stažení fotky zpět do fotoaparátu

Dobrý den,jsem důchodce a neumím stáhnout uloženou fotografii z pc zpět do fotoapoarátu.Za odpověd‘ děkuji.V.

Po propojení fotoaparátu s PC by se mělo do paměti fotoaparátu moci přistupovat přes (Tento) počítač > a zde je připojený fotoaparát vidět jako externí disk nebo přímo jako fotoaparát, a dá se k němu přistupovat stejně jako ke kterékoliv jiné složce, stačí pak už jen najít uložené fotky v počítači a přetáhnout je zpět do fotoaparátu. Pomoci by vám mohl také tento článek o propojení PC s fotoaparátem.


Čísla na konci řádku v prohlížeči

Dobrý den,
mám problém s internetovými prohlížeči, za každým slovem se mi zobrazuje malé číslo, které tam normálně být nemá (určuje pořadí v jakém jsou daná slova napsaná), zřejmě bude nějaká chyba v nastavení, ale já jako laik nevím kde hledat. Velmi děkuji za radu. Čísla se objevují při jakékoliv operaci, hned když zapnu např. Mozillu, i když dále na seznamu provedu přihlášení např. na email.

Pro př. Aukro15 CD a DVD16 Chat17 e-mail18 E-shop19

Pokud se čísla na konci řádku objevují ve Firefoxu, vyberte přes Nástroje > Správce doplňků vypnout všechny doplňky, případně přes Start > Mozilla Firefox > Mozilla Firefox spustit v nouzovém režimu bez doplňků.


Switch – 2 PC na 1 monitoru a problémy se zapojením

zdravim…
mam problem mam doma na 2 PC a jeden monitor rozhodl jsem se pro koupi Switche který mě byl i doporučen .. tento druh>> http://pc.itek.cz/kvm-prepinac…..?tab=dotaz

po zapojení prvního pc vše v pořádku dioda kontroly se rozsvítila a věděl jsem že to jede druhý pc se diodka nerozsvítíla a po odzkoušení pc nenabíhal monitor jako by nebyl připojen druhy pc naběl v pořádku/ reagovala i myš a klavesnice ale druhy nic zustala černá obrazovka Know don´t nevíte čim to? přitom ten co nenaběl je nový pc.. děkuji za rady

Nejprve zkuste, jestli u počítače, který nevysílá do monitoru žádný signál volíte správnou zástrčku výstupu do obrazovky. Většina dnešních počítačů nepoužívá slot ze základní desky (u kterého bývá obrázek monitoru), ale z grafické karty, který najdete mezi rozšiřujícími kartami, většinou ve spodní části. Dále se přesvědčte, jestli nemáte na switchi zapnutý příjem signálu z PC, se kterým právě chcete pracovat.


Problém se zvukem – via high definition audio

Přeinstalovával jsem si windows a všechno funguje jak má až na zvuk. mam VIA VT8237A/8251 – High Definition Audio Controller, zkoušel jsem kdejakej ovladač ale bezúspěšně prosím poraDTE.

Váš problém je zřejmě způsoben absencí Universal Audio Architecture (UAA) driveru pro High Definition Audio pro Win XP SP3, opravný balík Fix for KB888111 for Windows XP SP3 RC v3264 najdete zde a tady.


Jak smazat zálohy aktualizací Windows

Dobrý den, v oblasti počítačů a internetu jsem stále začátečník. Od chvíle kdy jsme si pořídily internet jsem stáhnul mnoho aktualizací o kterých jsem se domníval, že mi pomohou s výkonem a lepším chováním mého PC. Nyní nastal problém a to, že se mi velmi zmenšilo volné místo na disku a to na 10G ze 74G dříve to bývala tak polovina. Vše soukromé co stahuji ukládám na disk D. Jak uvolním místo na C aniž bych si smazal důležité soubory o jejichž důležitosti nemám ani ponětí. Prosím poraďte. Slyšel jsem, že při stahování aktualizací se jejich jakési zálohy ukládají do počítače a zbytečně zabírají místo. Kde bych je mohl najít a smazat? V centru aktualizací se mi nabízí je pouze odinstalovat. Mám OS VistaPremium. Děkuji za radu.

 1. Nejprve povolte zobrazování skrytých složek v Průzkumníku Windows. To provedete přes nabídky  Start -> Ovládací panely >Možnosti složky > Zobrazení  > Zobrazovat skryté soubory a složky.
 2. Nyní otevřete (Tento) počítač > Disk C (Může mít nějakou jmenovku) > Windows
 3. Zde jsme už u samotného mazání. Přistupjte k němu však pouze tehdy, pokud jste si jist, že nebudete v budoucnu chtít žádnou z aktualizací odinstalovat. V adresáři Windows vidíte soubory, jejichž názvy začínají $NtUninstall… Všechny tyto soubory označte (levým tlačítkem myši a současným držením klávesy Ctrl)
 4. Stejně můžete odstranit i složky v nichž jsou obsaženy utility pro odinstalování servicepacků. Rozeznáte je podle názvu začínajícího na $NtServiceP… Pozor, určitě však nemažte adresář $hf_mig$
 5. Dále můžete smazat v podadresář Windows > SoftwareDistribution > Download. Její obsah můžete také smazat.

Rozhodně však nemažte složku ServicePackFiles. K výmazu a přesunu do koše můžete použít klávesu Delete, k definitivnímu smazání pak kombinaci Shift+Delete.


Jak přesunout lištu

jak přesunout lištu z hhorní části obrazovky na dolní část obrazovky,nevím ani jak se tam přesunula.děkuji

Lištu stačí chytit na prázdném místě levým tlačítkem myši a přetáhnout ji na spodní část obrazovky (na pomalejších počítačích může tato operace chvíli trvat). Nechtěným manipulacím s lištou můžete předejít tím, že ji zamknete (na volném prostoru uprostřed lišty pravým klikem myši > Uzamknout hlavní panel).


Dva skype účty na jednom pc

Mám dotaz. Je možné používat v jednom „PC“ dva na sobě nezávislé
programy.Tak aby každý se dal používat samostatně.Jedná se SKYPE.
Děkuji za odpověd.

Dva Skype účty zároveň se dají provozovat s použitím takového malého hacku. Nejprve je potřeba vytvořit ještě alespoň jeden uživatelský účet (Přes Start > Ovládací panely > Uživatelské účty), a pak lze spustit ještě jednu instanci Skype pod jiným uživatelem pomocí kombinace Shift+pravé tlačítko myši > a z nabídby pak vybrat Spustit jako…


Jak přeložit email v ruštině

prisel mi email v rustine a ja bych ho potreboval prelozit ale nenasel jsem vhodny program na jeho preklad a platit se mi za to opravdu nechce dekiji za odpoved

K překladu můžete použít online nástroj Google Translate, který najdete na adrese http://translate.google.cz. O něm a dalších jazykových nástrojích dostupných zdarma na internetu píšeme dále zde.


Soubory doc a pps ve Windows Millenium

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Když mi příjde v emailu příloha pps nebo doc tak nejde otevřít.A když jsem si chtěla stáhnout program power point tak na milenium to nefunguje já mám Windows Milenium.Poradˇte mi co mám udělat abych ty přílohy mohla otvírat.

K otevření těchto příloh budete potřebovat stáhnout a nainstalovat následující programy –
PowerPoint Viewer 2003:
a Word Viewer 2003
případně také můžete nainstalovat kancelářský balík OpenOffice:
Na Windows ME by se také měla dát nainstalovat kancelářská sada Microsoft Office 97.

Problém se psaním diakritiky v prohlížeči

Nemám u notebooku myš a něco jsem si zmáčkla (mám Windows Vista). Teď mi nejdou (v internetu a e-mailu) psát v horní řadě písmena s háčky a čárkami. To jde pouze ve Wordu.
Když chci napsat e-mail nebo něco zadat do internetu do vyhledávání, pak např.
místo ň mi to napíše H
místo š píše a
místo ž píše vlnovku atd.
Já už se s tím trápím druhý den a nemůžu na to přijít. Klávesnici mám nastavenou českou.

Problém je zřejmě způsoben aktualizací AVG. Problém lze dočasně řešit vypnutím funkce AVG Security Toolbar, což je doplněk pro Internet Explorer, který tyto problémy způsobuje. Při normální funkčnosti kontroluje navštěvované stránky a chrání před nebezpečnými weby, proto po napravení tohoto problému ze strany AVG doporučujeme tento doplněk opět spustit. Deaktivaci provedete v Internet Exploreru tak, že pravým tlačítkem myši kliknete na lištu AVG Toolbaru, pak zrušíte zatržení doplňku AVG Security Toolbar a prohlížeč restartujete.


Hledání lidí

dobrý den nevím kde mám najít osoby o kterých vím jen jméno a rok narození pomozte prosím chci nejmilejšímu člověku pomoci najít příbuzné

Hledání lidí o kterých máme jen málo údajů je vždycky problém. Jestli na Googlu ani na Seznamu nemáte žádné výsledky při zadání jména a roku narození, můžete zkusit hledat ještě na Spolužáci.cz podle jména a příjmení se tu často dají najít kontakty na lidi, kteří nikde jinde na internetu nejsou. Další informace najdete také v tomto články o hledání lidí na internetu.


Jak zakázat Skype plugin v Internet Exploreru a ve Firefoxu

Nainstaloval jsem si Skype na Wistu. Všechna tel. čísla se mi od té doby nezobarazují celá. Protože pracuji s databázemi firem, strašně mě to zdržuje. Dá se s tím něco provést? Nejedná se o databáze ve skype, ale o libovolné databáze např. na Seznamu, nebo i v emailu se neobjevuje celé číslo, pouze vlaječka české republiky, část tel. čísla a tlačítko pro navázání kontaktu přes skype.

Vlaječka u telefonních čísel a zobrazování čísel ve formátu jako na tomto obrázku je způsobeno tím, že ve vašem prohlížeči je nainstalován Skype plugin, což je doplňek v prohlížeči, který umožňuje volat jedním klikem na takto zvýrazněná čísla.

 • V Internet Exploreru klikněte na liště na malou šipku u ikonky Skype a vyberte Remove Skype Add-On for IE (odebrat Skype add-on pro Internet Explorer).
 • Ve Firefoxu zvolte Nástroje > Správce doplňků > a zde najděte všechno, co se týká Skype a zvolte Zakázat nebo odinstalovat.
 • Poslední možností je odinstalovat Skype a nainstalovat ho znovu, ovšem při instalaci nezaškrtávejte instalaci doplňků Skype pro Internet Explorer a Mozilla Firefox.

Nový adresní řádek v Internet Exploreru 8

Dobrý den stáhla jsem si Internet Explorer 8 a v adresním řádku se mi ukazují jen klíčová slova a je to celé nějaké divné! Nevíte náhodou co s tím? Předem děkuji!

V Internet Exploreru 8 se v panelu Adresa automaticky vyhledávají již navštívené weby v historii a navrhují se stránky, které zřejmě chcete navštívit, takže se takto může výrazně urychlit vaše brouzdání po webech. Pokud vám toto chování nevyhovuje, dá se funkcevyhledávání návrhů vypnout přes tlačítko Nástroje > Spravovat doplňky > Poskytovatelé vyhledávání > zvolte poskytovatele, u kterého je Stav nastaven na Výchozí > a pak v tabulce dole klikněte na nápis Zakázat návrhy a uložte nastavení tlačítkem Zavřít.


Online konfigurátor sestav

Chtěl bych se zeptat jestli nevíte o webové stránce kde se dá zjistit jestli ten a ten procesor se hodí k té a té grafické kartě nebo naopak. Nebo i k zvukové atd. Jaký chladič k němu dát… ve škole jsme totiž jednou na takové stránce byli, ale to už je hodně dlouho.

Jaký vybrat k sestavě zdroj najdete například na www.extreme.outervision.com,  podařený článek o stavbě počítače z vlastních komponent pak je třeba na www.svethardware.cz/art_doc-C5F691BEDB3079DDC1257465006B9B97.html. Úspěšně se také dají použít konfigurátory sestav na Alze, CzechComputeru a jiných lepších eshopech.


Jak smazat nesmazatelné soubory

Dobrý den, pomocí free verze programu „Folder-Protector“ jsem uzamknul nějké soubory, při zadání hesla dojde k vytvoření virtuálního disku na kterém se zobrazí uzamčené soubory. Když sem měl takto otevřený virtuální disk a pracoval jsem se soubory, došlo k výpadku el. proudu.

Při obnovení dodávky jsem zapnul PC a při pokusu o odemčení souborů se mi ukázala chybová hláška. Naštěstí mám zálohu, problém je však v tom, že při pokusu o smazání složky s uzamčenými soubory (které mi už k ničemu nejsou, když nejdou odemknout) se ukáže hláška „úř . nelze odstranit: Zadaný soubor nelze nalézt.“ Už jsem vyzkoušel programy jako Eraser a jemu podobné, ale nic nepomáhá. Za každou radu předem děkuji.

Je to opravdu docela komplikovaná záležitost, těžko takto na dálku odhadnout,  jaká operace se výpadkem proudu přerušila. Taky je například možné, že se jedná o zástupce odkazujícího na neexistující umístění. Další věc co by vám mohla pomoct, zkontrolujte vlastnosti souboru a nastavte je na „jen ke čtení“ a pak ho zkuste smazat, tohle v podobných případech většinou pomůže. Ještě jedna poznámka, soubor nesmí být při mazání používán žádným programem, takže jestli například Folder Protector soubor pořád chrání, mohlo by to také bránit výmazu, v tom případě by pak pomohlo jeho vypnutí.


Online RPG hra

Nevíte, jak se jmenuje nějaká rpg online hra, do které se zaregistruju, stáhnu jí a která je na ostrově?

Online RPG je celá řada, jen tak namátkou může jíž například Seafight, Guildwars, nebo Cabal Online, nesmíme zapomenout pak na určitě nejhranější online RPG hru World of Warcraft.


Jak zjistit uložené heslo

Změnil jsem heslo na emailu u seznamu a zapomněl ho. V PC ho mám nastaveno, takže se do něj dostanu. Nemůžu se, ale k němu dostat z jiného PC.

V tomto případě je třeba zobrazit uložená hesla, která se automaticky doplňují do formulářů na webech. Protože neuvádíte, jaký prohlížeč používáte, popíšeme postup pro oba nejpoužívanější prohlížeče.

 • V Internet Exploreru uložená hesla přímo zobrazit nelze, je nutno použít speciální program. Jedním z nich je IEview, který najdete zde, včetně návodu. Existuje však řada dalších placených i neplacených různě pokročilých ekvivalentů.
 • V Mozilla Firefox lze zjistit automaticky doplněné uložené heslo přímo, bez potřeby instalovat další software. V menu zvolte Nástroje > Možnosti… > Zabezpečení > Zobrazit hesla > zde ještě jednou Zobrazit hesla > na výzvu Opravdu chcete zobrazit vaše hesla? potvrďte Ano.

Zapomenuté heslo ve Windows Vista

změnil jsem heslo pro vstup na Vista Home a zapomněl ho. Můžu se tam dostat jiným způsobem. Přihlásit se jako administrátor? Ale nevím jak?

Pokud znáte heslo k účtu správce nebo máte disketu, CD nebo flash pro obnovu hesla, měl by vám pomoci postup popsaný v nápovědě Windows. Pokud vám toto nepomůže, nezbývá bohužel než celé Windows přeinstalovat pomocí instalačního DVD. Pokud máte dostatečné místo na disku, o svá data naštěstí nepřijdete, protože obsah původních Windows nalezenete po dokončení instalace uložen ve složce Windows.old. Alternativně můžete použít ke zjištění hesla některou z utilit popsaných v tomto článku (česky zde) – upozorňujeme vás však, že žádný z postupů popsaných v odkazovaném článku jsme nezkoušeli a neneseme zodpovědnost za ztrátu dat či jiná poškození vzniklá jejich užitím.


Výměna displeje notebooku doma

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda u notebooku Acer Aspire 3000 je stejný LCD jako u typu 3590, myslím jen display bez plastů a zda výměnu zvládnu v domácích podmínkach

Displej zřejmě vzhledem k tomu, že se jedná o řadu 3000 bude sice stejný, výměna však vyžaduje odborné znalosti a nástroje, které doma budete mít jen těžko, budete se tedy bohužel muset obrátit na autorizovaný servis.


Problémy s ikonami: rámeček kolem ikon

Ikony na ploše mého pc mají orámovaný text nějakou barvou a já chci, aby nebyly barevné. Zkoušela jsem se dívat do vlastností, ale pouze jsem dokázala barvu textu ikon změnit a ne jí uplně zrušit, už nevím co s tím.

Uzamčení a orámování ikon na ploše zrušíte takto:

 1. Klikněte pravým tlačítkem na plochu a zvolte Vlastnosti
 2. V okně Zobrazení – vlastnosti vyberte záložku Plocha
 3. Klepněte na tlačítko Vlastní nastavení plochy… a zde vyberte záložku Web
 4. Zrušte zaškrtnutí tlačítka Uzamknout položky na ploše, potvrďte OK a ještě jednou OK

Dotaz na kompletní odinstalaci Nera z PC

Chtěl bych se zeptat jak mám odinstalovat Nero z PC.Již jsem provedl odinstalaci,ale některé podsoubory tohoto softwaru stále zůstávají v common files a nic s nima nejde udělat.Prosím tedy o radu jak na to.

Pokud jste odinstaloval Nero pomocí Start > Nastavení > Přidat nebo odebrat programy, není potřeba nic dalšího mazat. Soubory C:\Program Files\Common Files\ jsou používány při běhu programů, jedná se o pomocné informace atd. které se pak mohou při opětovné instalaci použít atd. Pokud chcete přesto z důvodů úspory místa nebo jiných tyto soubory smazat, použijte tento postup:

 1. Při startování Windows, dříve než se objeví logo Windows stiskněte klávesu F8
 2. Vyberte volbu Přihlásit se jako administrátor (log in as administrator)
 3. Z C:\Program Files\Common Files\ přesuňte do koše (Delete) nebo zcela vymažte (Shift+Delete) odpovídající soubory
 4. Při dalším startu Windows je nechte naběhnout jako normálně

Monitor ukazuje no signal

Potřeboval bych pomoci s následujícím problémem – propojím počítač s monitorem, zapnu je do sítě a přesto mi monitor ukazuje „no signal“ – jsem si jistý, že jsou propojeny správně, problém by tedy měl být v něčem jiném…

Můžete zkusit provést tyto úkony:

 1. Všechno vypnout a zapnout a zkusit, jestli už se obraz na monitoru objeví
 2. Vypojit a zapojit všechny kabely a vyzkoušet krok 1
 3. Zkontrolovat napojení grafické karty na základovou desku počítače
 4. Vyzkoušet chování jiného monitoru při napojení na grafickou kartu – tak zjistíte, jestli je problém v grafické kartě nebo monitoru
 5. Pozor také na to, jestli nepřipojujete monitor ke konektoru grafiky přímo ze základové desky, pokud máte grafickou kartu
 6. Pokud žádný z výše zmíněných kroků nepomáhá, zřejmě se jedná o větší chybu týkající se architektury pc (zřejmě problém se základovou deskou) a počítač reklamujte

Jak nainstalovat skype

Jak si mohu sama nainstalovat skype.děkuji
Návod najdete v tomto článku.

Jaký externí disk vybrat

Dobry den, chtel bych koupit externi disk…A chtel bych se zeptat ktery je lepsi? : http://www.nakupni-dum.cz/hdd-wd-mybook-home-1tb-w dh1cs10000e-16mb-usb-firewire-
esata/1397710-10670/ a nebo : http://www.korunka.cz/pevne-disky/western-digital- mybook-2-essential-1tb-wdh1u10000e ..??dik za odpoved..
Pokud se nepletu, jediný rozdíl je v tom, že disk na nakupni-dum.cz má navíc rozhraní FireWire. Jestli máte toto rozhraní v počítači a chcete ho používat (je rychlejší), má pro vás smysl. Pokud se však budete připojovat pomocí klasického USB rozhraní, je to pro vás zbytečné platit za něco, co nebudete používat.

Jak zabezpečit internet proti erotickým stránkám?

Chtěla bych vás požádat o radu. Mé děti chodí na počítači na stránky a nevhodným obsahem. Dost mě to trápí a chtěla bych ty erotické stránky nějak zakódovat aby nešly otevřít.Máme internet explorer.Nevíte jak na to?

Nejúčinější způsob je zablokovat naprosto přístup ze všech pornowebů a dalších přímou editací souboru c:\windows\system32\drivers\etc\hosts – a to tak, že připíšete řádek 127.0.0.1 www.zakazanyweb.cz zakazanyweb.cz (raději uvěďte vždy verzi s i bez www). Je to sice poměrně náročné, ale nejúčinnější způsob, jak zamezit přístup ze všech prohlížečů. Jestli máte podezření na nějaké weby, na které chodí, podívejte se do historie (v Internet Exploreru hvězdička Oblíbené > záložka Historie).


14 komentářů k Online poradna

 1. Dobrý den, používám Internet Explorer 8 a hrozně mi vadí, že se po rozkliknutí v adresním řádku zobrazuje i Historie a Oblíbené položky. Nevím jak se těchto dvou položek zbavit, aby mi tam zůstaly jen napevno napsané adresy jako tomu bylo u IE 7. Děkuju

 2. Tohle chování by se mělo dát upravit přes Nástroje > Možnosti internetu > a tam pak přepněte na záložku Obsah a v části Automatické dokončování klepněte na tlačítko Nastavení. Tam se pak zrušte odškrtnutí u volby Panel Adresa a mělo by to být už bez návrhů historie a oblíbených webů

 3. Pingback: Výcvik psů − Můj bouřlivý počítačový život

 4. Pingback:

 5. dobry den chci se zeptat mam avg antivirus a stejne i kdyz dam hloubkovou kontrolu najde mi to trojskeho kone pise mi to ze hrozba byla zabezpecena ale je ve virovem trezoru ale odtamtud nejde smazat narozdil od mensich viru mam si stim delat hlavu nebo ne trochu me trapi ze je sice v trezoru ale nemuzu ho odtamtud smazat dekuji za radu.

 6. Jsem nový uživatel internetu mám tablet se systémem android,když dostanu emaily od přátel nemohu otevřít přílohy zip ,které jsou asi ve windovs.

 7. Dobrý den používám mozilu a najednou z ničeho nic mě nejde vytvořit email a píše to:Registraci nelze provést z důvodu nestandardního nastavení prohlížeče. Prosíme ověřte si nastavení javascriptu a cookies, v případě prohlížeče Internet Explorer vypněte nastavený Kompatibilní režim. a nevím jak to přenastavit poradíte?děkuju

 8. zmenšili se mi písmena při psaní zprávy. Jak je dám do původního stavu? Děkuji

 9. Dobrý den .Mám v notebooku nainstalovanou Windows 10.Vše funguje skvěle,ale na Microsoft Edge na Seznamu se nemohu přihlásit do emailu.Na ostatních prohlížečích to jde bez problému.Děkuji za radu.

 10. Pravděpodobně to blokuje nějaký plugin, nainstalovaný do Edge, ale může to být i nějakým virem co běží na pozadí, doporučuji provést důkladnou antivirovou kontrolu a pak to zkusit znovu

 11. Zdravím, měl bych dotaz, můžeme mi někdo poradit jestli v současné době má smysl kupovat iPad mini 2 32gb za cenu 8tis. když už ke to starší model? Díky za info

 12. Dobry den jak zmenit na samsungu SGH-I900 jazyk je tamttam italstina. Chtel bych cestinu…Dekuji

 13. Ahoj. Potřeboval bych poradit. Mám prohlížeč Edge a pokud chci něco vyhledat, tak mi zamrzne psaní a musím čekat, až to přejde. To se mi stane i několikrát, takže psaní je dost adrenalinová záležitost. Díky za radu.

 14. Dobrý den , mám problém z mého účtu na Facebooku někdo bez mojí přítomnosti odesílá přátelům pornografii. Předělal jsem heslo a do půl hodiny se to stalo znova. Při pokusu nahlásit příspěvek jako spam se nic nestalo zabránilo nám to prostě udělat .
  Při spuštění antivirového programu se nic nenašlo.
  Poradíte co s tím ? díky Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *