Jak vytvořit vlastní fórum

Návod, jak si postavit a nainstalovat na internetu vlastní diskuzní fórum.

Všechno zdarma

První možností je použít už připravené fórum, jaké naleznete třeba na www.forumczech.com – na výběr tu máte ze softwaru Phpbb3, Phpbb2, Invision a PunBB. Výhodou je, že nemusíte nastavovat databáze a fórum instalovat, stačí vyplnit v podstatě jen přihlašovací údaje, vybrat vhodné grafické téma a vše je hotovo.

Adresa fóra pak je ve formátu www.jménovašehofóra.forumczech.com, případně můžete forumczech.com nahradit goodforum.net nebo jinou adresou, která je na výběr. Problémem u těchto fór je to, že mimo obsah fóra nelze vkládat žádné vlastní soubory, což je přeci jen v mnoha případech problém. Řeší se to tak, že se na soubory umisťují do diskuze pouze odkazy a vlastní soubory jsou pak jinde – na ulož.to, rapidshare.com, czshare.com nebo na některém imagehostingu (hostingu zaměřeném na obrázky)

Fórum plně pod kontrolou

Pokud chcete mít fórum na vlastní adrese, pak je potřeba provést instalaci od základu. Na ní není většinou nic obzvlášť složitého, nicméně přece jen už vyžaduje určitou znalost základů práce s ftp a databázemi.

Základním předpokladem je, aby na vašem hostingu běželo php a aby jste měli možnost zřídit MySQL databázi –  většina systémů pro běh diskuzního fóra si vystačí s těmito technologiemi, a navíc samozřejmě si zjistěte údaje pro přístup přes ftp klient, protože kopírování souborů po jednom pomocí webového rozhraní je při počtu instalačních souborů v adresáři značně nepohodlnou a zdlouhavou operací.

Pak už jen stačí postupovat podle návodu k software fóra, které chcete nainstalovat. V případě oblíbeného phpBB vám určitě pomůže český web věnovaný instalaci a nastavení.

Tip: Chcete zprovoznit vlastní fórum a stále nevíte jak na to? Napište nám!

Rate this post

8 komentářů k Jak vytvořit vlastní fórum

 1. škoda že je to anglicky 🙁 a nepoznám tam, jestli je to jen forum nebo i stránky.
  Kamarád mi poradil http://www.webnoud.cz nebo estranky, ale tam se toho prý upravit moc nedá. Ještě jsem narazila na http://www.tvorbawebovestranky.cz, ale vypadá to složitě a trochu se bojím.
  Neznáte něco českého a jednoduchého?

 2. Právě výtváříme videokurz který se jmenuje Jak si i opice může udělat vlastní internetové stránky jehož obsahem bude jak zaregistrovat doménu, kde jí zaparkovat a poté jak si sám vytvořit profesionální internetovou stránku. Zajímalo by mě jaký na to máte názor a jestli by jste si videokurz koupili?

  Diky za nazory 🙂
  sumavsky@gmail.com

 3. podotykám že se jedná o tvorbu opravdu vlastních stránek a ne např. domenaxyz.estranky.cz nebo domenaxyz.wordpress.com

 4. otázkou je jestli by pak bylo levnější si kupovat kurz, nebo si to nechat rovnou udělat 🙂

 5. To je super postřeh Hanzisi (jestli tvoji přezdívku říkám správně)!

  Já jsem totiž řešil úplně to samé když jsem potřeboval internetové stránky a nejlevnější (a úplně nejobyčejnější) stránky se dají pořídit od 5000 – 10000 Kč. Tak jsem si řekl že to nemůže být tak složité a přišel jsem na to že je to vlastně úplně jednoduché!

  Takže kdyby cena videokurzu byla řekněme teoreticky třeba 500 Kč, pak by ten kdo si ho koupil ušetřil 4500 – 9500Kč!!!

  To je přece super ne?

  Názory mi taky můžete psát přímo na mail: sumavsky@gmail.com

 6. existuje jediný způsob jak to zjistit… udělej to a pak to zkus prodat 🙂 když lidem takhle odůvodníš tu cenu a budeš mít na to dobrej marketing a distribuci, proč ne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *