Jak aktivovat Windows 7

Návod, jak provést aktivaci operačního systému Microsoft Windows 7.

Po čerstvé instalaci systému Windows vám začíná běžet 30 dnů, po které můžete plně využívat všechny funkce a pracovat nebo hrát si, jak se vám zlíbí, nicméně během této doby byste měli svůj systém aktivovat, nebo se vám po měsíci zkoušení zablokuje a nebudete už pak moci dělat prakticky nic.

Aktivujeme Win

Na celé této operaci není nic složitého. Jediné, co potřebujete, je mít po ruce vaše licenční číslo – Product Key. Pokud máte nový počítač, kde byly Windowsy už předinstalovány, najdete ho na zadní straně pc skříně – případně, pokud se jedná o notebook, je nálepka s produktovým číslem na jeho spodní straně u baterky.

Toto číslo si přesně opište, ať nemusíte pak už manipulovat s počítačem a můžete se věnovat plně samotné aktivaci.

Zadání kódu

Spusťte počítač obvyklým způsobem, počkejte až nastartuje plocha. Následně jděte přes tlačítko Start > na volbu Počítač > zde vyberte Vlastnosti a najděte volbu Kliknutím sem aktivujete systém Windows nyní. Pro tento krok je potřeba potvrdit správcovská oprávnění.

Nyní už stačí postupovat podle instrukcí a zadat Product Key tam, kde je vyžadováno, a počkat na potvrzení aktivace Windows.

Problémy

Při aktivaci se můžete setkat s těmito chybovými hlášeními:

 • Neplatný kód Product Key
 • Chyba aktivace systému Windows 7 0xC004F061

Neplatný kód Product Key

V případě, že vám pc hlásí, že jste zadali neplatný kód Product Key, s nejvyšší pravděpodobností jste chybně opsali kombinaci znaků ze štítků, proto si ještě jednou překontroluje, jestli jste nezaměnili některý znak a zkuste zadat klíč znovu. Druhou možností je, že tento kód už byl použit k aktivaci jiného počítače, a proto ho už nelze použít. V tom případě si zřejmě budete muset pořídit elektronickou licenci – ceny u jednotlivých prodejců můžete srovnat na Heuréce.

 

Chyba aktivace systému Windows 7 0xC004F061

Tato chyba je způsobena tím, že nemáte platný kód pro druh aktivace, který chcete provést. Může to být způsobeno například tím, že chcete provést upgrade z Win XP nebo Vista a zadáváte číslo aktivace pro čistou instalaci nebo naopak – proto pozor, pokud chcete provést upgrade a máte i odpovídající kód, nemažte stará Windows na disku, ať předejdete těmto potížím.

Pokud máte s aktivací potíže, můžete dále použít infolinku českého Microsoftu (volání je zdarma) na čísle 800 100 074.

Rate this post

14 komentářů k Jak aktivovat Windows 7

 1. Dobry den chtela jsem jestly byste my nepomihly mam windous 7 a potřebuju novi kod product key moje stary je *****-OEM-********-*****….MOC VAS PLOISM POMOŠTE MY DEKUJU MUJ IMEJL:vevevik@seznam.cz

 2. Jestli je to správný a legálně získaný kód, mělo by stačit ho jednou vložit při aktivaci, pak už ho vícekrát žádný nový zadávat potřeba není

 3. Asi neni legalni mohly byste my moc plosim pomoc děkuju

 4. mam windows 7 a nemam aktivaci kod product key,jak to mam stahnou nebo jak to mam udelat aby bil legalni nerozumim tomu prosim pomoc moc moc

 5. dobrý den mám rok starý notebook asus zakoupil jsem ho s windows 7 home premium ale včera se zablokoval a píše mi to že mám nelegální windous chce to po mne vložit kod key ale ten byl nalepen na spodní straně notbooku a je smazaný přečtu s toho jen prvních pět znaku poradte co stim děkuji

 6. tak ten smazaný kod je fakt problém, to zbývá jedině koupit nový windows a nebo nelegálně.. zkopírovat si ho odněkud od kamaráda, nebo vygenerovat přes keylogger

 7. na aktivaci se mi objevilo že můj key už někdo používá

 8. Dobrý den, potřeboval bych poradit s aktivací Windows 7 Home Premium. Když tam napíšu licenční kod a dam aktivovat, tak mi to asi ve čtvrtině ověřování napíše toto:
  Neplatný kod Product Key
  Zadaný kod Product Key se jeví jako výchozí a nelze jej použít k aktivaci. Zadejte jiný kod Product Key Windows 7 Home Premium.

 9. dobriden chtel bise zeptat mam cd koupeni windous 7 a ukazuje mito kopije windousu še to neni pravi.rat bich vedel proc dekuji cekam navasi otpovet.

 10. Dobrý den chtěl bych se zeptat mam na cd kopii windows 7 a po naistalování a po aktivováni mi píše

  Neplatný kód Product Key
  a píše že kopije windows není pravá i když jsem ji instaloval mnohokrát a tohle to nikdy nedělalo,.rad bych věděl proc to dělá.
  Děkuji předem za vaši odpověď

 11. Dobrý den mám malinkatý problem

  mám wyndows 7 upgrade
  a nainstaloval jsem ho přes Visti ale moc rychle tak jsem nejak zapoměl aktivovat ty visti
  no a teď to pomě chce klič když už jsem v Sedmičkách
  ale ani jeden klič nefunguje ani z Vist ani ze 7
  (vše legal)
  nějak se mi nechce přeinstalovávat 🙁

  děkuji za pomoc

 12. Dobrý den stáhnul jsem si a nainstaloval Windows 7 Professonial přes Stahomat od kterého jsem dostal balíček stahování zdarma, ale nelze mi tento Windows nainstalovat vždy mi tam napíše, že se vyskytla chyba: Ox8007007B,ale nevím, co to znamená. Zkoušel jsem to instalovat Start-Počítač atd. ale nic a nejde mi to ani přes telefon. Poraďte prosím. Děkuji

 13. Ještě chci dodat, že nemám akt.kod Key jenom kod ID produktu, můžete mi poslat nový Key kod? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *