Jak vytvořit vlastní mapu v Google Maps

Návod na vytvoření vaší vlastní mapky s uplatněním map od Google.

Vytvořit si vlastní mapu se hodí třeba tehdy, když plánujete složitější trasu a hodí se vám uložit ji pro příští použití, nebo třeba tehdy, když si chcete poznamenat různé zájmové body a pak je třeba i sdílet na webu s ostatními, případně pokud si chcete třeba průběžně poznamenávat do mapy různá navštívená místa, abyste se k nim pak jednoduše dostali i později. Jak tedy na to?

 1. Přihlašte se na Google pod svým účtem (například do Gmailu)
 2. Služby od Google jsou spojeny horní lištou, kde je nabídka různých jeho služeb: Web, Obrázky, Videa, Mapy.. Překlikněte se právě na mapy.
 3. V levé části obrazovky je sloupec rozdělený na část Vyhledat trasu a Moje mapy, vpravo je náhled mapy. Zvolte položku Moje mapy a pak pokračujte na volbu Vytvořit novou mapu
 4. Zadejte základní popisku a to, jestli má být volně dohledatelná na veřejnosti a můžete se pustit do vlastního vytváření mapy.
 5. Pro zanášení do mapy máte dva základní druhy grafických značek: body (tedy různé značky míst, označení pro oblíbené či jinak význačné body v mapě) a trasy (tedy grafické spojnice více bodů). Po umístění bodu můžete přidat místu i název a popisku, trasy pak zase mají tu výhodu, že ukazují skutečnou vzdálenost dvou spojovaných míst.
 6. Po dokončení úprav nezapomeňte mapku uložit. Na web si ji můžete vložit jednoduše tak, že vpravo nahoře kliknete na volbu odkaz a přizpůsobíte vkládaný náhled, a nebo v levém sloupci je pak tlačítko Spolupracovat, kterým můžete přizvat další lidi k úpravám vaší mapy, nebo jim jí jednoduše poslat emailem.
Rate this post

8 komentářů k Jak vytvořit vlastní mapu v Google Maps

 1. NJ, ale co když potřebuju vložit cca 200 míst? prý to nějak jde

 2. dobrý den, prosím Vás, vkládám do mojí mapy Vlastě vytvořené ikony, ale po odhlášení se ta ikona ztratí, bod zůstane, ale políčko s ikonou prázdné, má někdo nějakou radu nebo tip jak na to?

 3. AHOJ , CHCI SI PRO SEBE UTVOŘIT MAPU TRASY KDE JSEM BYLA, NECHCI SE ALE NIKAM PŘIHLAŠOVAT,ANI REGISTROVAT, JAK TO UDĚLAT?

 4. Jano, s timhle prisupem si asi zajdi do papirnictvi, porid si velikou ctvrku a dostatek pastelek…

 5. Prosím o radu, na časové ose navštívená místa a chci si načíst mapu, jde to? Zatím vidím jen jednotlivé dny, ale chtěla bych si stáhnout mapu navštívených míst u dovolené. Děkuji Jitka Grossová

 6. To co potřebuješ, se dá snadno uskutečnit v aplikaci Google Earth. Po otevření si najdeš oblast, nebo zemi, kterou potřebuješ a pak si označíš body zájmu a uložíš jako „Moje místa“. Při dalším otevření programu se ti otevře v nastavení, které potřebuješ. Všechna vybraná místa můžeš třeba označit značkou různých barev. Těch možností je víc. Dokonce tam můžeš dát i svoje fotky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *