Jak darovat peníze

Způsoby jak přispět na charitu, na povodně nebo na jinou dobrou věc s pomocí internetu.

Jak poslat peníze

DMS

DMS je systém, který je už dnes všeobecně známý a u větších dobročinných organizací nebo akcí je poměrně klasickým prostředkem. Všechny esemesky posílané přes něj putují na číslo 8777, vždy je na začátku zprávy zkratka DMS a pak Místo čekající na pomocnou rukunásleduje vlastní klíčové slovo/heslo, podle kterého se rozliší, ke komu budou peníze za zprávu putovat. Podrobnější informace najdete na webu www.darcovskasms.cz (v době psaní článku byl bohužel napaden malwarem). Každá textová zpráva stojí 30 Kč, z toho 27 jde přímo jako dar, 3 koruny jsou na poplatky.

Pro mobilní telefony se systémem Android existuje dokonce aplikace, kde jsou všechny aktuální možnosti jak přispět a dá se z ní přímo i odeslat podpůrnou částku na DMS.

Bankovní převod

Bankovní převod není nic složitého, stačí mít aktivované internetové bankovnictví u vaší banky, více o tomto tématu najdete v článku o placení na internetu. Každopádně je to levnější a rychlejší způsob, než zadávat platební příkaz v bance, nebo platit složenkou. Některé charity podporují i alternativní způsoby převodu, jako platu kartou nebo PaySec, k nalezení těch, které toto podporují, můžete využít níže uvedenou adresu darujspravne.cz.

Nadace a charity

Teď, když už máme vyřešeny formy, se můžeme podívat na samotný cíl pomoci, takže se podíváme na několika největších nadačních fondů, občanských sdružení a charit, které se zajímají o pomoc lidem v nouzi a obětem přírodních katastrof u nás i po celém světě.

Člověk v tísni

Zřejmě největší dobrovolnická organizace u nás, pořádá akce a sbírky k aktuálním ohrožením a neštěstím, ale i dlouhodobé akce, jako například skutecnapomoc.cz a speciální charitativní obchod skutecnydarek.cz. Více informací o aktuálních akcích a formách pomoci, stejně tak jako o dobrovolnických aktivitách najdete na webu www.clovekvtisni.cz.

Česká katolická charita

Kromě spektra projektů na podporu ohrožených v České republice i zahraničí provozuje známý program Adopce na dálku. Více informací o jejích projektech, kódy DMS a čísla účtů naleznete na www.charita.cz.

Adra

Původně adventistická agentura pro pomoc a rozvoj, dnes celosvětová nadační organizace, pomáhá jak obětem přírodních neštěstí, tak rozvíjí vlastní vzdělávací projekty ve třetím světě. O projektech a formách pomoci se můžete více informovat na adrese www.adra.cz.

Jakou charitu vybrat?

Vzhledem k tomu, že neziskových organizací je opravdu spousta a nevyjmenovali jsme tu ani zdaleka všechny, odkážeme vás na portál, kde všechny pohromadě jsou a můžete si tam vybrat podle typu pomoci a způsobu plateb tak, abyste podpořili takovou věc, která vám sedne. Jedná se o adresu darujspravne.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *