Jak darovat peníze

Způsoby jak přispět na charitu, na povodně nebo na jinou dobrou věc s pomocí internetu.

Jak poslat peníze

DMS

DMS je systém, který je už dnes všeobecně známý a u větších dobročinných organizací nebo akcí je poměrně klasickým prostředkem. Všechny esemesky posílané přes něj putují na číslo 8777, vždy je na začátku zprávy zkratka DMS a pak Místo čekající na pomocnou rukunásleduje vlastní klíčové slovo/heslo, podle kterého se rozliší, ke komu budou peníze za zprávu putovat. Podrobnější informace najdete na webu www.darcovskasms.cz (v době psaní článku byl bohužel napaden malwarem). Každá textová zpráva stojí 30 Kč, z toho 27 jde přímo jako dar, 3 koruny jsou na poplatky.

Pro mobilní telefony se systémem Android existuje dokonce aplikace, kde jsou všechny aktuální možnosti jak přispět a dá se z ní přímo i odeslat podpůrnou částku na DMS.

Bankovní převod

Bankovní převod není nic složitého, stačí mít aktivované internetové bankovnictví u vaší banky, více o tomto tématu najdete v článku o placení na internetu. Každopádně je to levnější a rychlejší způsob, než zadávat platební příkaz v bance, nebo platit složenkou. Některé charity podporují i alternativní způsoby převodu, jako platu kartou nebo PaySec, k nalezení těch, které toto podporují, můžete využít níže uvedenou adresu darujspravne.cz.

Nadace a charity

Teď, když už máme vyřešeny formy, se můžeme podívat na samotný cíl pomoci, takže se podíváme na několika největších nadačních fondů, občanských sdružení a charit, které se zajímají o pomoc lidem v nouzi a obětem přírodních katastrof u nás i po celém světě.

Člověk v tísni

Zřejmě největší dobrovolnická organizace u nás, pořádá akce a sbírky k aktuálním ohrožením a neštěstím, ale i dlouhodobé akce, jako například skutecnapomoc.cz a speciální charitativní obchod skutecnydarek.cz. Více informací o aktuálních akcích a formách pomoci, stejně tak jako o dobrovolnických aktivitách najdete na webu www.clovekvtisni.cz.

Česká katolická charita

Kromě spektra projektů na podporu ohrožených v České republice i zahraničí provozuje známý program Adopce na dálku. Více informací o jejích projektech, kódy DMS a čísla účtů naleznete na www.charita.cz.

Adra

Původně adventistická agentura pro pomoc a rozvoj, dnes celosvětová nadační organizace, pomáhá jak obětem přírodních neštěstí, tak rozvíjí vlastní vzdělávací projekty ve třetím světě. O projektech a formách pomoci se můžete více informovat na adrese www.adra.cz.

Jakou charitu vybrat?

Vzhledem k tomu, že neziskových organizací je opravdu spousta a nevyjmenovali jsme tu ani zdaleka všechny, odkážeme vás na portál, kde všechny pohromadě jsou a můžete si tam vybrat podle typu pomoci a způsobu plateb tak, abyste podpořili takovou věc, která vám sedne. Jedná se o adresu darujspravne.cz.

Rate this post

6 komentářů k Jak darovat peníze

 1. Nacházím se v roce 2018, bude mi skoro 30 a žiju již 12 let na černo se vším všudy. Práce vybírám pouze na černo, jako holka jsem značně limitovaná prácema typu kydání u zvířat nebo pomocné práce v kuchyni – deprimující, z věčně malých výplat nemám na zaplacení zdravotního sociálního, dlužím na zdrav/soc, dpp praha, ostrava – jízdy do práce na černo, věčné výdělky jen kolem 10000-12000 – z toho vracívám lidem kdy jsem si půjčila na nájem v době proluky bez práce, nemám nárok na sociální dávky – bydliště jinde než život v praze – složité na rozepisování, celkově je to na delší vysvětlování, ale to hlavní jsou dluhy z doby kdy jsem byla vyhozena z domu v 18ti a využita lidmi u kterých jsem bydlela k přijetí televize na úvěr a to hned celkem třikrát u různých společností, to vše po dobu studia, kdy jsme neměla jinou možnost jak si zachovat přežití dalšího měsíce abych mohla chodit do školy a mít zázemí, takhle sprostě mě jako bílého koně finančně zneužili a já to mám platit? samozřejmě nikdy neplacené a s prvním zaměstnáním kde jsem měla vydělávat 12000 mi za půl roku přišla exekuce a nechali mi 7000 – to je celoživotnímu odsouzení k životu na ubytovně a o čínských polívkách, na insolvenci nedosáhnu, všude v práci vydržím tak rok, rok a půl – podmínka je stabilní zaměstnání, takže jsem jak štvaná zvěř odsouzena k životu skrytě, už jsem byla i dvakrát na ulici, deprimuje mě takový život, nemám na zaplacení zubařské péče, neznám pojem dovolená, vzdělávání se, každý krok který bych chtěla v životě učinit je o PENĚZÍCH – které nikdy nevydělám a i kdybych snad neměla ty dluhy, i tak bych byla pracující chudoba kdy díky nízkému vzdělání nedosáhnu na lépe placené zaměstnání, ale určitě by se mi lépe žilo a dýchalo než teď, jakmile se práce stává jen prostředkem přežití, výplatu pohltí výdaje na nájem a jídlo a na nic víc, přestává být takový život smysluplný a přestává být příležitostí k rozvoji, je to jen každodenní rutina/otročina za kus žvance, bez pozitivních prožitků. Nepomohli mi ani v krizových sociálních centrech, nepomohl psycholog, nepomohl ani psychiatr, jsem jak tonoucí se stébla chytá ale nikam to nevede. Všichni mí známí mi radí jedině chlapa který mě bude živit, nic jiného se nedá vymyslet, jenže v obličeji jsem nehezká a všichni vyžadují sex – což já nechci, taková pomoc je o ničem. Velmi toužím po osobním setkání s někým koho bych zajímala a finančně by mě podpořil nebo i s ženou která žije podobně či se z toho nějak dostala k osobní konzultaci k porovnání kvality života a nejlépe zde v Praze, nemám ani na lístek někam na schůzku po republice. Čekám na zázrak a nepřestávám D/Zoufat.

 2. Alice, pokud byste chtěla, můžu třeba zkusit předat kontakt na Vás na kamaráda z Prahy, co lidem v komplikovaných životních situacích se snaží pomáhat (nedávno řešil situaci jednoho pána, co byl přechodně na ulici)…

 3. Dobrý den,děkuji, měla bych zájem, nechci zde ovšem veřejně zanechávat email, mělo by to fungovat tak, že dáte Odpovědět přímo u mého komentáře a mě by to mělo oznámit na email vaši odpověď, kde snad jeden druhého uvidíme email – pokud si myslím dobře že to tak funguje, jinak nevím

 4. Alice, nejsem si jist, že zjistíte kontakt na Martina, nebo Martina na Vás.
  Když ani jeden sem svůj kontakt nedáte?
  Ostatně v dnešní době, už můžete v každém mailu případně ZDARMA zakázat poštu z mailů, které Vám vadí a otravují Vás !

  – Také už žiji SÁM v Plném Invalidním Důchodu, už skoro deset let a mám jen 35,-Kč na den.
  (Po zaplacení bydlení, režijky MHD a cigaret. Pokud by mi i ten důchod vzali, asi bych dopadl jako Vy.)
  – Kolik Vám teda zbývá, po zaplacení ubytovny na vše ostatní k životu ?
  ( Píšete, že vyděláváte a dostáváte 7.000,-.)
  – To já mám jen asi o 1.000,- více ale to jsou ty cigarety, JEDINÁ moje neřest,
  jinak žádná další. Ale každý asi nějakou máme. Jakou máte Vy ? 🙂
  – Nenašla by se i pro mně nějaká práce z domova ?

 5. Jarda_For: již jsme se s panem Martinem spojili emailově a komunikujeme. Umím si živě představit jaké to je denně hospodařit s 35 korunami na jídlo ale i vše ostatní, ostatně s 30 korunami na den musela vystačit moje matka pro celou tříčlennou rodinu, takže 35 kč pro jednoho je ještě docela luxus :-), bohužel vám nemám jak pomoci, neřest nemám žádnou protože na ni nemám peníze, přeji vám aby o vás zakoplo štěstí a dalo vám do života co si jen budete přát

 6. Nahoře v textu je chyba, dárcovské SMS se posílají na číslo 87777 !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *