Jak poslat sms přes Jabber

Návod k poslání textové zprávy z internetu přes Jabber.

Posílat esemesky přes internet se dá přes nepřeberné množství webových stránek a aplikací, něco o textovkách přes internet jsme tu na Radírně už psali. Dneska se však podíváme na něco jiného: jak propojit IM a textovky.

Oficiální ICQ klient posílat esemesky umí, ovšem problém je, že se za to musí platit, abyste si nabili kredit, případně vám musí někdo na icq psát z mobilu, úplně zadarmo to nejde. Jabber, který je alternativou k icq, to však umí díky českému projektu Jabbim úplně zadarmo a navíc zvládá i propojení s icq (v současnosti ovšem pouze pro Vodafone a O2). Jedná se o protokol, který využívá i Facebook k chatu.

Jak na to

Zaprvé, je potřeba mít program, který si s jabberem poradí. Těch je opravdu spousta, umí to třeba Miranda, Qip, Psi, ale pokud se vám nechce nic instalovat, bez problémů se dá použít i online klient Meebo.com. Nejprve je ovšem potřeba pokud účet nemáte, vytvořit si ho – to můžete provést na stránkách českého Jabber serveru, který je nunto k posílání sms přes jabber vlastnit, přímo zde.

Nyní spusťte některý z programu přes Jabber a najděte zde volbu „přidat kamaráda“, „přidat kontakt“ či podobné tlačítko (pokud například použijete výše zmíněné Meebo, je to přes ikonku smajlíka s pluskem v panelu s kontakty). Nyní jako jeho jméno vyplňte: +420mobilníčíslokontaktu@sms.netlab.cz. To stačí potvrdit a přidat si ho do kontaktů – a od teď kdykoliv pošlete tomuto kontaktu zprávu, dorazí na toto číslo textovka. Jak jsme již zmínili výše, toto číslo musí patřit do sítě Vodafone nebo O2 – pokud si nejste jisti, jestli číslo které chcete přidat, patří do některé z těchto sítí, pomůže vám tento článek o telefonních číslech.

Úplně neomezeně to zatím nejde, na jedno číslo lze momentálně poslat 15 smsek, pokud se stanete VIP uživatelem (za 10 eur ročně – lze poslat přes paypal ze stránek jabbim.cz) pak se vám limit navýší na 60 sms pro jedno číslo denně.

Rate this post

2 komentářů k Jak poslat sms přes Jabber

  1. Jde to prosím i naopak ? tedy odeslat SMS či MMS z mobilu na svůj počítač ?

  2. záleží jak pak na tom počítači tu sms přijmout? existují u operátorů služby co umí přes sms poslat email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *