Jak poslat sms přes Jabber

Návod k poslání textové zprávy z internetu přes Jabber.

Posílat esemesky přes internet se dá přes nepřeberné množství webových stránek a aplikací, něco o textovkách přes internet jsme tu na Radírně už psali. Dneska se však podíváme na něco jiného: jak propojit IM a textovky.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Oficiální ICQ klient posílat esemesky umí, ovšem problém je, že se za to musí platit, abyste si nabili kredit, případně vám musí někdo na icq psát z mobilu, úplně zadarmo to nejde. Jabber, který je alternativou k icq, to však umí díky českému projektu Jabbim úplně zadarmo a navíc zvládá i propojení s icq (v současnosti ovšem pouze pro Vodafone a O2). Jedná se o protokol, který využívá i Facebook k chatu.

Jak na to

Zaprvé, je potřeba mít program, který si s jabberem poradí. Těch je opravdu spousta, umí to třeba Miranda, Qip, Psi, ale pokud se vám nechce nic instalovat, bez problémů se dá použít i online klient Meebo.com. Nejprve je ovšem potřeba pokud účet nemáte, vytvořit si ho – to můžete provést na stránkách českého Jabber serveru, který je nunto k posílání sms přes jabber vlastnit, přímo zde.

Nyní spusťte některý z programu přes Jabber a najděte zde volbu “přidat kamaráda”, “přidat kontakt” či podobné tlačítko (pokud například použijete výše zmíněné Meebo, je to přes ikonku smajlíka s pluskem v panelu s kontakty). Nyní jako jeho jméno vyplňte: +420mobilníčíslokontaktu@sms.netlab.cz. To stačí potvrdit a přidat si ho do kontaktů – a od teď kdykoliv pošlete tomuto kontaktu zprávu, dorazí na toto číslo textovka. Jak jsme již zmínili výše, toto číslo musí patřit do sítě Vodafone nebo O2 – pokud si nejste jisti, jestli číslo které chcete přidat, patří do některé z těchto sítí, pomůže vám tento článek o telefonních číslech.

Úplně neomezeně to zatím nejde, na jedno číslo lze momentálně poslat 15 smsek, pokud se stanete VIP uživatelem (za 10 eur ročně – lze poslat přes paypal ze stránek jabbim.cz) pak se vám limit navýší na 60 sms pro jedno číslo denně.

2 komentářů k Jak poslat sms přes Jabber

  1. Jde to prosím i naopak ? tedy odeslat SMS či MMS z mobilu na svůj počítač ?

  2. záleží jak pak na tom počítači tu sms přijmout? existují u operátorů služby co umí přes sms poslat email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *