Jak vytvořit webové stránky zdarma

Webové stránky zdarma snadno a rychle. Jak si jednoduše a bezplatně vytvořit vlastní internetovou stránku. Jak si vytvořit blog. Registrace domény zdarma.

V tomto návodu popíšeme několik webů, které vám umožní zdarma si vytvořit vlastní web s lehko zapamatovatelnou adresou na doméně druhého řádu zdarma.

Prostor pro webové stránky zdarma

Prostor na doméně třetího řádu (=adresu ve formátu vášweb.něco.cz) není problém. Záleží je na vás, jestli si chcete vytvořit webové stránky pomocí několika kliknutí a dopsání textu, jestli si chcete založit blog, nebo jestli chcete psát celý web včetně HTML kódu zcela sami.

Pokud si chcete zdarma vytvořit firemní web, složitější blog nebo podobnou prezentaci, doporučujeme systém www.webnode.cz, který má velmi jednoduché ovládání a nastavení, řadu přednastavených šablon a poskytuje prostor pro stránky na adrese vášweb.webnode.cz

Pro klasický blog také existuje několik služeb, od sice populárního ale poměrně primitivního www.blog.cz přes pokročilejší www.bloguje.cz až po zřejmě nejlepší místo pro blogy www.blogger.com od Googlu.

Pokud si chcete napsat stránky zcela sami a potřebujete jen místo, kam je dát na internet, pak nepřehlédněte www.ic.cz a www.webzdarma.cz.

Doména zdarma

Stránku máte hotovou, nabytou obsahem, ale ta adresa. Něco.něco.cz je přece jen složitější na zapamatování než jednoduché něco.com, něco.cz, něco.sk atd. Chtělo by to ještě někde sehnat doménu druhého řádu (tj. adresu ve formátu vášweb.koncovka) zdarma. Naštěstí, i tento problém má řešení.

Na webu dot.tk si můžete zdarma zaregistrovat adresu svého webu ve formátu vášweb.tk a převést tak dlouhou adresu, kterou jste získali pomocí některé ze služeb výše na jednodušeji zapamatovatelný formát. Tento převod najdete na webu zkratka.tk zcela dole pod nápisem Zkraťe si adresu svého vlastního webu do formátu www.váš-web.tk.