Jak změřit rychlost internetu

Měření rychlosti internetu online nástroji. Zjistěte,  jak rychlý je váš internet.


Občas se stane, že je potřeba změřit rychlost připojení internetu – z důvodů kontroly pravdivosti údajů udaných poskytovatelem, nebo prostě zjistit aktuální situaci připojení. Přinášíme několik způsobů jak tento problém vyřešit.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Změření rychlosti internetu online

Nejrychlejší je zajít na některou ze specializovaných stránek, na kterých se nachází skripty měřící rychlost připojení. Zde je přehled několika z nich, další jistě není problém najít pomocí vašeho oblíbeného vyhledávače.

  • www.rychlost.cz – Při spouštění testu můžete, ale nemusíte v rámci upřesnění výsledků měření vybrat svého poskytovatele internetu. Testuje se download, upload, web odezva a stabilita připojení.
  • www.dsl.cz/mereni-rychlosti – Test se spustí ihned po zadání adresy stránky. Výstupem jsou pouze základní údaje o rychlosti připojení internetu a rychlosti stahování dat, je však velmi svižný a výsledek měření se zobrazí prakticky ihned.
  • www.rychlostpripojeni.cz – Nabízí zvlášť měření uploadu a downloadu. Měření sice trvá trochu déle, ve výsledku jsou ale docela ilustrativní příklady, jak dlouho by se při změřené rychlosti stahoval/načítal soubor.

Změření rychlosti připojení pomocí programu

Pokud chcete získat dlouhodobější a podrobnější statistiky, sáhněte ke klasickému programu, který si nainstalujete do počítače. Je jich několik, stačí projít weby o stahování (viz článek o nich v sekci Čtěte také). Vyzkoušet můžete například NetMedic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *