Jak změřit rychlost internetu

Měření rychlosti internetu online nástroji. Zjistěte,  jak rychlý je váš internet.


Občas se stane, že je potřeba změřit rychlost připojení internetu – z důvodů kontroly pravdivosti údajů udaných poskytovatelem, nebo prostě zjistit aktuální situaci připojení. Přinášíme několik způsobů jak tento problém vyřešit.

Změření rychlosti internetu online

Nejrychlejší je zajít na některou ze specializovaných stránek, na kterých se nachází skripty měřící rychlost připojení. Zde je přehled několika z nich, další jistě není problém najít pomocí vašeho oblíbeného vyhledávače.

  • www.rychlost.cz – Při spouštění testu můžete, ale nemusíte v rámci upřesnění výsledků měření vybrat svého poskytovatele internetu. Testuje se download, upload, web odezva a stabilita připojení.
  • www.dsl.cz/mereni-rychlosti – Test se spustí ihned po zadání adresy stránky. Výstupem jsou pouze základní údaje o rychlosti připojení internetu a rychlosti stahování dat, je však velmi svižný a výsledek měření se zobrazí prakticky ihned.
  • www.rychlostpripojeni.cz – Nabízí zvlášť měření uploadu a downloadu. Měření sice trvá trochu déle, ve výsledku jsou ale docela ilustrativní příklady, jak dlouho by se při změřené rychlosti stahoval/načítal soubor.

Změření rychlosti připojení pomocí programu

Pokud chcete získat dlouhodobější a podrobnější statistiky, sáhněte ke klasickému programu, který si nainstalujete do počítače. Je jich několik, stačí projít weby o stahování (viz článek o nich v sekci Čtěte také). Vyzkoušet můžete například NetMedic.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *