Největší internetové bazary

České bazary a inzertní servery. Největší bazary. Srovnání jednotlivých inzertních webů, vyhledávání v bazarech.

Bazary na internetu

Princip internetových bazarů se nijak zvlášť neliší od klasických kamenných, s tím rozdílem, že zde máte celou cenovou politiku plně pod svou kontrolou vy a ne provozovatel bazaru, případně zastavárny, jak je běžné v případě kamenných provozoven. Zaměřili jsme se na srovnání největších českých inzertních a aukčních portálů, jejich specifika a výhody inzerce a nakupování na jednotlivých webech. V tomto přehledu uvádíme několik největších českých internetových bazarů, v zítřejším článku se budeme věnovat aukčním serverům a problematice nákupu a prodeje v nich.

Sbazar

Sbazar.cz, který je také k nalezení na hlavní straně Seznamu v sekci Může se hodit > Bazar, je největším českým bazarem s vysokou návštěvností, takže šance, že zde prodáte nabízený předmět je ze všech bazarů asi nejvyšší. K inzerci se dá úspěšně použít přihlašovací jméno a heslo ve formátu emailu provozovaného na Seznamu, je však nutná aktivace účtu zasláním SMS. Rovněž tak další služby spojené s vystavením předmětu jsou spojeny s dodatečnými poplatky, hrazenými přes Seznam peněženku, která se dá dobít pomocí mPlateb (viz článek o placení na internetu, který jsme zde před časem zveřejnili) nebo zasláním zpoplatněné SMS. Předměty lze prodávat jako v klasickém bazaru s pevnou cenou, nebo formou aukce s přihazováním.

Bazos.cz

Klasické vložení inzerátu do tohoto bazaru je zdarma, probíhá postupným výběrem vhodné kategorie a pak vložením
nabídky/poptávky v konkrétní kategorii. Inzerát v Bazoš.cz je však možné zvýhodnit opět zasláním SMSky. Celý web je uspořádán přehledně a intuitivně.

Hyperinzerce.cz

Hyperinzerce je dalším ze známých inzertních serverů. Podání inzerátu v klasické verzi bez zvýhodnění je opět poskytováno zdarma, web má poměrně pokročilé možnosti vyhledávání v nabídkách.

I-bazar.cz

I-bazar funguje na principu vkládání bezplatné reklamy, mezi inzeráty jsou reklamní prvky, které mírně snižují
přehlednost.

Jak vyhledávat v bazarech

Vyhledávat v bazarovém zboží umí vyhledávač Zboží.cz, který najdete na Seznamu pod záložkou Zboží nebo na adrese www.zbozi.cz. Zadejte věc, kterou hledáte, dejte jí vyhledat a ve výsledcích zaškrtněte volbu > Bazarové. Výsledky se pak přehodnotí a budou zobrazeny pouze předměty nabízené v internetových bazarech.

3 komentářů k Největší internetové bazary

  1. Pingback:

  2. Dobrý den,

    rád bych vás informoval o novém inzertním serveru:

    a-zBazar.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *