Největší internetové bazary

České bazary a inzertní servery. Největší bazary. Srovnání jednotlivých inzertních webů, vyhledávání v bazarech.

Bazary na internetu

Princip internetových bazarů se nijak zvlášť neliší od klasických kamenných, s tím rozdílem, že zde máte celou cenovou politiku plně pod svou kontrolou vy a ne provozovatel bazaru, případně zastavárny, jak je běžné v případě kamenných provozoven. Zaměřili jsme se na srovnání největších českých inzertních a aukčních portálů, jejich specifika a výhody inzerce a nakupování na jednotlivých webech. V tomto přehledu uvádíme několik největších českých internetových bazarů, v zítřejším článku se budeme věnovat aukčním serverům a problematice nákupu a prodeje v nich.

Sbazar

Sbazar.cz, který je také k nalezení na hlavní straně Seznamu v sekci Může se hodit > Bazar, je největším českým bazarem s vysokou návštěvností, takže šance, že zde prodáte nabízený předmět je ze všech bazarů asi nejvyšší. K inzerci se dá úspěšně použít přihlašovací jméno a heslo ve formátu emailu provozovaného na Seznamu, je však nutná aktivace účtu zasláním SMS. Rovněž tak další služby spojené s vystavením předmětu jsou spojeny s dodatečnými poplatky, hrazenými přes Seznam peněženku, která se dá dobít pomocí mPlateb (viz článek o placení na internetu, který jsme zde před časem zveřejnili) nebo zasláním zpoplatněné SMS. Předměty lze prodávat jako v klasickém bazaru s pevnou cenou, nebo formou aukce s přihazováním.

Bazos.cz

Klasické vložení inzerátu do tohoto bazaru je zdarma, probíhá postupným výběrem vhodné kategorie a pak vložením
nabídky/poptávky v konkrétní kategorii. Inzerát v Bazoš.cz je však možné zvýhodnit opět zasláním SMSky. Celý web je uspořádán přehledně a intuitivně.

Hyperinzerce.cz

Hyperinzerce je dalším ze známých inzertních serverů. Podání inzerátu v klasické verzi bez zvýhodnění je opět poskytováno zdarma, web má poměrně pokročilé možnosti vyhledávání v nabídkách.

I-bazar.cz

I-bazar funguje na principu vkládání bezplatné reklamy, mezi inzeráty jsou reklamní prvky, které mírně snižují
přehlednost.

Jak vyhledávat v bazarech

Vyhledávat v bazarovém zboží umí vyhledávač Zboží.cz, který najdete na Seznamu pod záložkou Zboží nebo na adrese www.zbozi.cz. Zadejte věc, kterou hledáte, dejte jí vyhledat a ve výsledcích zaškrtněte volbu > Bazarové. Výsledky se pak přehodnotí a budou zobrazeny pouze předměty nabízené v internetových bazarech.

5/5 - (1 vote)

7 komentářů k Největší internetové bazary

 1. Pingback:

 2. Dobrý den,

  rád bych vás informoval o novém inzertním serveru:

  a-zBazar.cz

 3. Po dlouhodobých zkušenostech se mohu podepsat pod názor, že zcela NEJSERIOZNĚJŠÍ a velmi oblíbený je internetový bazar Hyperinzerce. Odůvodnění: neomezuje Vás zbytečně. Již zadané inzeráty můžete obnovit jen klikem, / což není ani na Bazoši, ni na S bazru/. Neomezuje Vás velikostí obrázků , což je až ŠIKANŹNÍ OBZVLÁŠTĚ na S-BAZARU, kdy musíte mít obrázky jak „krá-y „, a kolikrát ani to nestačí. Nesmí být takové, nerbo makové, jinak vám je v nejlepším případě smažou, v dalším případě vyhodí celý inzerát, zcela často Vám zablokují účet zcela ! nevíte co se děje a pokud si zavoláte na dotaz, chovají se k Vám AROGANTNĚ !!! Z tohot důvodu pro méně zkušené Seznam vůbec nedoporučuji !!
  Na bazoši již taková šikana není, ale je zde neochota, pokud by jste chtěli zavolat administrátorovi a něco řešit. Na Seznamu i Bazoši je i omezený počet obrázků, technicky se pomoci moc nedovoláte.
  Na HYPERINZERCI není omezen počet obrázků, NIKDO Vám je nemaže, nikdo Vám nevyhazuje inzeráty a už vůbec Vám NEZABLKOKOVÁVÁ VÁŠ ÚČET aniž by jste vůbec tušili proč !
  Namísto psaní můžete zavolat na uvedený telefon administrátorovi, ten je vždy ochotný, příjemný a vždy Vám OBRATEM POMŮŽE.
  Méně zkušeným i těm, kteří se nechtějí zbytečně rozčilovat a snáše bezbřehou aroganci s Sbazaru doporučuji skutečně inzertní portál HYPERINZERCI ! Píši na základě vlastní dlouhodobé zkušenosti a podotýkám, že jsem JEN UŽIVATEL ! Co jsem měl již zrušených obrázků, inzerátů, zablokované stránky na sbazaru nepočítaje , aniž by jsem sám věděl proč. A přitom stejná inzerce na jakýchkoli jiných portálech administrátorům nevadila. Vyzkoušejte sami, uvidíte ! Šťastné inzerování !
  Pavel Ševčík

 4. Plný souhlas, stejné zkušenosti.

 5. Ŕekla bych, že zde chybí Vinted.cz – kde to frčí nejvíce. A dříve to bylo Letgo. To bohužel nyní trochu upadlo poté, co chtěli z trhu odejít a v tichosti zůstali, ale moc lidí to neví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *