Jak na vyvolaní fotek ve fotosběrně online

Návod, jak si vyvolat fotky v profesionální sběrně online. Odeslání fotografií a jejich vyvolání ve fotosběrně v několika jednoduchých krocích.

Digitální fotografie a vyvolávání

S nástupem digitálních fotoaparátů přišly zcela nové způsoby jejich prezentace, které klasické kinofilmy nemohly naprosto nabídnout. Jde o promítání na počítači, na televizní obrazovce nebo přes projektor a další média. Nové jsou i možnosti tisku a vyvolání. Přes klasickou domácí tiskárnu, i když barevnou většinou žádného úžasného výsledku nedocílíme, jsou stavěny na tisk klasických dokumentů a u detailů, které jsou na fotografiích důležité více než kde jinde, dosahují rozpačitých výsledků a rozpitých barev, nehledě na to, že cena tohoto tisku v přepočtu za toner je naprosto neúměrná. Takováto barva se navíc poměrně brzy vytrácí a bledne.

Fotografické sběrny na digitální fotky

Pokud tedy chceme přenést fotku na fotografický papír a dát si jí do alba, do rámečku na zeď nebo jinam, zůstává stále  tou nejlepší a nejlevnější cestou využít fotosběrny. Tak, jako se dříve do sběren nosily filmy k vyvolání, můžeme dnes donést vypálené CD s fotkami přenesenými z počítače, případně flash disk (nedoporučujeme), nebo zcela bez námahy poslat bez jakéhokoliv vypalování fotky přímo z vašeho počítače do sběrny. Tímto posláním přímo do sběrny máte jistotu, že se CD/flash disk nebo jinou cestou neztratí nebo nezamění s jiným a také ušetřit díky tomu, že fotografie posíláte přímo do sběrny a ne přes distributora na rohu, který by po tom, co byste donesli své fotky, udělal to samé, s tím rozdílem, že by si přidal si poplatek za vyřízení.

Jak poslat fotografii do online sběrny

Pojďme se tedy podívat na to, jak fotky do online sběrny odeslat –  postup si ukážeme na  fotosběrně Click4foto.cz.

 • Na webu Click4foto vyberte v levém sloupci volbu č. 2 – Objednávka
 • Nyní vyberte, jakým způsobem chcete fotografie nahrát.Pokud chcete poslat 1-10 fotografií, je vhodnější způsob Po jedné fotografii. Pro větší objemy zvolte Více fotografií.
 • Zvolte Procházet… a najděte fotografie ve svém počítači. Většinou to bývá
  někde v podsložce Dokumenty\Obrázky
 • Po vybrání všech fotografií stiskněte tlačítko Nahrát fotografie a počkejte
  až se odešlou do sběrny.
 • Po načtení všech fotek pokračujte na další krok, ve kterém nastavte, v jakém formátu se má která fotka vyvolat, jestli v matném nebo lesklém provedení a v jakém množství se má vyhotovit. Na výběr máte z klasických fotografických formátů 9×13, 10×15, 13×18, 15×21, 18×24 a 20×30.
 • Potvrďte tato nastavení tlačítkem Nastavit a pokračujte dalším krokem.
 • Zadejte doručovací údaje a vyberte způsob platby a doručení. Nejvýhodněji vás vyjde platba převodem na účet a způsob dopravy přes Českou poštu.
 • Dokončete objednávku a už jen v klidu domova vyčkejte dodávky svých fotografií.

Kolik to stojí

Ve sběrně, na jejímž příkladu jsme zasílání ukázali, za fotku v klasickém formátu zaplatíte od 1,99 Kč do 3,49 Kč, nejdražší jsou velké formáty 18×24 a 20×30, kde jedna fotka stojí 29 Kč, což je však stále ještě velmi snesitelná cena. Poštovné se platí jednorázově 75 Kč, proto se určitě vyplatí nechat si vytisknout fotek jednorázově co nejvíce, dále platí, že čím více fotografií jednoho formátu si necháte ve sběrně vyvolat, tím nižší je cena za jednotlivou fotku.

Některé sběrny občas pořádají různé slevové akce, díky kterým můžete dále ušetřit. Například výše zmíněná Click4foto nabízí každému, kdo si do svého profilu na jejím webu přidá soutěžní foto šanci získat slevu až 500 Kč.

Rate this post

3 komentářů k Jak na vyvolaní fotek ve fotosběrně online

 1. Pingback:

 2. Pingback:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *