Jak nastavit místo stáhnutí souboru v Google Chrome

Jak nastavit umístění stahovaného souboru na disku v prohlížeči Google Chrome.


Pokud používáte ke stahování nejrůznějších souborů, nehledě na to jestli je to obrázek, film, nebo cokoliv jiného, prohlížeč Google Chrome, možná jste narazili na problém s tím, kam se tyto soubory stahují. Zde je návod, jak si nastavit kam co stáhnout, přesně tak, jak vám vyhovuje a jak potřebujete.

 1. Klikněte v pravém horním rohu na ikonku klíče (=nastavení)
 2. V menu vyberte položku Možnosti
 3. Na kartě Možnosti přepněte na záložku Pod pokličkou
 4. Rolujte na kartě tak dlouho, dokud nenajdete oddíl Stahování
 5. Pokud chcete vždy stahovat do stejného místa (například na plochu), klikněte nyní na tlačítko Procházet a najděte na disku výchozí místo pro stahování všech souborů.
 6. Jestli vám vyhovuje více to, aby jste mohli při každém stahování zvolit, kam se má stahovaný soubor uložit, zatrhněte volbu Před stažením se vždy zeptat na místo uložení každého souboru
 7. Ukončete nastavení stiskem tlačítka Zavřít a další soubor už se bude stahovat podle vašich představ. O průběhu stahování pak budete informováni na liště, která se zobrazí na spodní straně okna, a kde budou vedle sebe stahované položky i procentuální průběh jejich downloadu.
5/5 - (1 vote)

16 komentářů k Jak nastavit místo stáhnutí souboru v Google Chrome

 1. Potřebuji poradit ohledně otevírání souborů v emailu v prohlížeči google chrom.

  Někdo mi pošle nějakou prezentaci či video a já ho chci pouze otevřít…jak tohle nastavit ? Vždy, když dám jen otevřít a ne uložit…začne se to stejně ukládat. Nemohu na to přijít kde se tohle dá nastavit. Prosím o radu a děkuji.

 2. Jen bych chtěl dodat, že vlasně když si budete soubor chtít pouze otvevřít, stejně se vám do pc stáhne. Ty data co chcete vydět, se do PC musí nějak dostat.

 3. U jiných prohlížečů se to tedy nejspíš pak hned smaže…ale stejně si myslím…že se ty data pouze otevřou z toho emailu, kde fyzicky již jsou a nepotřebují se někde ukládat. Nevím no, jen si to myslím….ale třeba je pravda ta vaše 🙂 Každopádně díky i vám pane redaktore 🙂

 4. Jack: Samozřejmě, že máte pravdu – soubor se do PC musí nějakým způsobem dostat, aby mohl být otevřen.

  Avšak rozhodně by se hodila nabídka „Otevřít / Stáhnout“. Je mnohem lepší a rychlejší kliknout na „Otevřít“, soubor se stáhne do „Temp“ a hned se otevře…než když se stáhne např.na plochu, prohlížeč musím minimalizovat, soubor vyhledat a poklikáním jej otevřít. Nedej bože, když na to někdo úplně kašle a za pár měsíců tam těch souborů má XYZ..

  Takže i přesto: NEEXISTUJE NĚJAKÉ ROZŠÍŘENÍ ČI DOWNLOAD MANAGER, KTERÝ BY TOTO UMOŽŇOVAL??

 5. ja nevim jak si tady stahnout fotky muzete mi něgdo ríct miluju koně psi a kočky

 6. můžete mě poradit jak se dá poslat správa nebo fotka přes facebook?

 7. potřeboval bych poradit jak nastavím adresu na kterou se má stahovat z interntu . Poradte prosím. Za vyřízení předem děkui.

 8. ok rad bych poradil, jak to přesně myslíš?

 9. to je přesně to o po čem pátrám a nikdo mi s tim ještě nedokázal poradit. Nechápu, proč tuhle vlastnost chrom má/nemá. Vždy se to stáhne od kompa pak tu musim mazat. Asi ho odinstaluju!

 10. Maximálně souhlasím!!!!mám stejnej problém cokoliv otevřu,obrázek,dokument atd a chci ho jen otevřít ne uložit!!!!!!!stejně se to uloží do kompu.Absolutně o ničem a nikdo neporadí co stím.Dávám mu tejden a půjde!!!neřád..

 11. jako chrome mě taky štve 🙁 na win 7 32 bit ok, ale na win 7 64bit občas při psaní adresy prostě spadne

 12. Když kliknu na klíč a zobrazí se mina výběr x možností, Možnosti tam prostě nejsou.

 13. Když kliknu na klíč a zobrazí se mi na výběr x možností, Možnosti tam prostě nejsou.

 14. zadej do adresního řádku: chrome://chrome/settings/ a pak klikni úplně dole a rozbalí se kompletní možnosti nastavení.. a tam to je

 15. také sem pátral, snad pomůže tato nápověda:
  Automatické otevírání souborů určitých typů

  Pokud chcete, aby se soubory určitých typů po dokončení stahování vždy otevřely, klikněte na šipku vedle tlačítka souboru na liště stahování a zvolte příkaz Vždy otevírat soubory tohoto typu. Aby se zabránilo automatickému stahování potenciálně škodlivých souborů do počítače, není tato volba dostupná u spustitelných typů souborů, jako jsou soubory s příponami .exe, .dll či .bat (v systému Windows) a .dmg (v systému Mac).

  Nastavení automatického otevírání můžete zrušit v dialogovém okně Nastavení. Postup:

  Klikněte na ikonu klíče na liště prohlížeče.
  Klikněte na příkaz Nastavení.
  Klikněte na možnost Zobrazit pokročilá nastavení.
  V části „Stahování“ klikněte na položku Zrušit nastavení automatického otevírání . Tím zrušíte nastavení pro všechny typy souborů.
  Až budete hotovi, klikněte na tlačítko Zavřít (pokud používáte systém Windows nebo Linux).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *