Jak vybrat mobil

Ukázka postupu, jak si usnadnit výběr nového mobilu pomocí katalogů a srovnávačů.

Mobilních zařízení, různých smarphonů a founů jsou na našem trhu stovky (ne-li tisíce) a zorientovat se v tom obrovském množství přístrojů, neřku-li navíc shopů, kde jsou k dostání je stále komplikovanější. Existují však už specializované portály, které vám mohou tento výběr usnadnit. V tomto článku se podíváme na to, jak s nimi pracovat a jak naložit s informacemi, které nám tyto weby nabízí.

Katalogy

Vývojově nižší službou jsou tzv. katalogy, kde jsou mobily srovnány za sebou podle ceny nebo parametrů od nejnižšího po nejvyšší. Možnosti další orientace jsou dále už však poměrně omezené: dají se seřadit podle ceny nebo tabulkové výbavy od nejnižší položky po nejvyšší, od nejdražšího po nejlevnější a naopak,vybrat všechny telefony určité značky.. Ovšem žádné sofistikovanější nástroje od katalogů čekat nemůžeme.

Ukázky katalogů

Srovnávače a vyhledávače

Do druhé kategorie patří online aplikace, které nám přímo na základě zadaných parametrů, které po hledaném mobilu požadujeme, dokáží nabídnout přístroje je splňující. Při jejich použití jsme tedy ušetřeni jakýchkoliv ručních komparací a nutnosti vybírat “ručně” nějaké přístroje, ale naopak: zadáme určité funkce předem a čistě na jejich základě dostaneme hotový seznam všech mobilů, co umí to, co chceme.

Srovnávací nástroje

Dobře se dají využít i filtrovací nástroje přímo v eshopech, které jsou svými možnostmi často lepší než filtry ve srovnávačích zboží.

Doporučujeme se také podívat na srovnávače telefonů v obchodech:

Rate this post

1 komentář k Jak vybrat mobil

  1. Prosím o srovnání kvality mobilů:
    A)Alcatel onetouch 3040D vs LG T30(T580)
    B)Samsung Galaxy Trend mini vs Huawei Ascend Y530

    Děkuji za radu,absolutně tomu nerozumím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *