Proč (ne)používat Facebook

Dnešní článek, který jsme si pro vás připravili, bude spíše taková úvaha nad tím, co tato populární sociální sít přináší a co bere.

Samozřejmě jsme jen lidé a máme na věci subjektivní pohled, ovšem v tomto článku se pokusíme objektivně a bez emocí popsat výhody i nevýhody, ale pokusíme se i doporučit, jak udělat z této sítě pomocníka na místo vetřelce,  rovněž vám budeme vděčny, když svůj názor na věc vyjádříte prostřednictvím komentářů.

Abychom nebyli za pesimisty, podíváme se nejdříve na pozitivní stránku, co se této síti nedá zapřít je, že je zdarma, přeci jen už jen nahrávání a ukládání vašich dat v podobě fotek i komentářů stojí místo a místo jsou peníze.  Další dobrou věcí na FB je, že můžete rychle sdílet vaše zážitky s kým koly, ať je kdekoli. Síť nabízí rovněž široké spektrum her, aplikací, testů a dalších věcí, některé z nich vytváří uživatelé sami, jako třeba zmíněné testy, nebo skupiny, kde můžete nalézt lidi, se kterými máte cosi společného. Také široké spektrum možností psaní na zeď, do komentářů, na chatu, nebo do soukromé zprávy nabízí propracované možnosti komunikace.

Když se podíváme na negativní stránky, jedním ze smutných faktů je, že to tahá mladé lidi ze sportovišť, kaváren a jiných míst k počítači, kde pasivně prosedí hodiny u této sociální sítě. Opravdu nemalé procento lidí tráví na Facebooku až nezdravě moc času, který by se dal využít mnohem lépe, nežli klikáním na Like. Dalším problémem je, že lidé toho o sobě říkají až moc, nebo nahrávají nevhodný obsah. Je důležité vědět, že co se jednou na internetu objeví, je v podstatě nesmrtelné, nikdy nevíte, kdo si například fotku uložil, a kdy ji vytáhne proti vám. Až vás úspěšná firma nevezme, možná to bude právě proto, že si prohlídla váš FB profil.

Jisté řešení je si uvědomit, proč vlastně FB máte? Co od něj očekáváte? Chcete tisíc přátel a desítky libí se mi na každé tečce, kterou napíšete? Nebo chcete mít přehled o tom, co dělají vaši nejbližší a rychle se s nimi spojit, když bude něco potřeba? Jinak řečeno, nehte si jen pár opravdových přátel a zbytek, prostě smažte. Místo pár hodin pak přečtete novinky na zdi během 5 minut.  Pokud jste ochotni řídit se tímto postupem, stane se pro vás FB efektivním pomocníkem a ne jen ztrátou času.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.