Předpověď počasí prostřednictvím počítače

Pokud byste bez rosničky žít nemohli, sledujete pravidelně každý den předpověď počasí, a když vám uteče, okamžitě hledáte potřebné informace na internetu, nebo jen zkrátka chcete originální a hezké pozadí na vaši počítačovou pracovní plochu, máme pro vás řešení.

Program je vytvořen pro operační systém Windows konkrétně verze XP, Vista a 7. Nese název YoWindow a momentálně je k dostání verze 2.0, byl vytvořen v Rusku.  Program sice není zdarma, ale takzvaně Shareware, což v tomto případě znamená, že pokud se vám nechce platit deset amerických dolarů, budete mít určitá u tohoto programu vesměs drobná omezení, aby vás výrobce nějak přiměl produkt zakoupit.

Teď už něco více o programu samotném, program slouží k předpovědi počasí, kterou pro program zajišťuje norský meteorologický institut, ale to hlavní a výjimečné na programu je jeho grafické provedení. Po té co vyberete jednu z 21,000 lokalit, se vám objeví kromě informací, jako jsou čas, datum, aktuální teplota a teploty na tři dny dopředu (pokud jste program zaplatili, vidíte předpověď na týden dopředu), vítr, tlak, vlhkost, pocitová teplota, oblačnost a čas, kdy byli údaje zaznamenány (zpětných pár minut) z vybrané lokality, které lze samozřejmě libovolně zaměňovat.

Teď už ke zmiňovanému grafickému rozhraní, program vypadá, jako obraz krajiny, kterou jste vybrali, jinak řečeno až budete chtít vědět, jestli sněží, nemusíte chodit k oknu, stačí zapnout program a pozorovat hezky vykreslené vločky, program lze přepnout do modu na celou obrazovku, aby to utvrzovalo celkový dojem, ale také lze nastavit jako spořič obrazovky.

Poslední velké plus má u nás program za možnost změnit obrázek krajiny za vlastní fotku, obrázek atd. Jinak řečeno, pokud chcete mít na tapetě pohled z vašeho okna s aktuálním počasím, není to problém.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *