Recenze poradte.cz

Máte otázku, na kterou nemůžete najít uspokojivou odpověď? Potřebujete radu nezaujatého člověka? Vyzkoušejte poradnu Poradte.cz, na které můžete najít odpovědi na rozličné otázky z téměř všech oborů, např. parkside nářadí z Lídlu. Poradte.cz patří k těm větším portálům zabývajících se poradenstvím. Vkládání otázek, taktéž vkládání odpovědí, je zdarma, není třeba se bát skrytých poplatků – žádné nejsou. Ovládání je jednoduché a přehledné, založení otázky trvá pár minut, celý proces zvládne i naprostý začátečník. Po uživatelích není požadovaná registrace, což případným návštěvníkům stránky ulehčí práci. Primárně však poskytuje tazatelům jistou anonymitu, která může být u některých otázek klíčová. Samotné vkládání a upravování otázek či odpovědí je možné bez registrace, podmínkou je přístup ze stejného počítače, ze kterého byla otázka položena.

Přestože registrace není nutná, poradna ji nabízí. Pochopitelně s sebou registrace nese mnohé výhody, a v případě častého využívání Vám ji mohu směle doporučit. Při registraci zadáváte jméno nebo přezdívku, pod kterou budete na poradně vystupovat. Nemusíte mít tedy strach, že pod Vámi využívanou přezdívkou bude vystupovat někdo jiný, což se u neregistrované verze může stát. Pro lepší přehled mezi uživateli je možné vybrat si svého avatara (obrázek), který se u příspěvku zobrazuje spolu s Vaším jménem. Taktéž budete mít přehled ve všech Vašich vložených příspěvcích, jelikož se Vám zobrazí jejich výpis. Samozřejmostí je ochrana osobních údajů, v tomto případě e-mailu, který při registraci zadáváte. Pokud si budete chtít s některými uživateli psát soukromě, je možné tak učinit v uživatelském rozhraní poradny. V nastavení je možnost přeposílání zpráv z poradny na email, což je osobně pro mě vítané ulehčení.

otázka

Jestliže budete aktivním členem webu, nebudete pouze tazatelem, nýbrž i poradcem, budou se Vám za „dobré rady“ přičítat body, za které je možné nechat si zaslat tričko s logem portálu, či je nechat “přepočítat” a přispět tak na charitu.

Pochopitelně ale, stejně jako u jiných veřejných poraden, i zde narazíte na potížisty, kteří nemají zájem o radu, ale útočnou diskuzi. Administrátoři dělají co mohou, ale čas od času se nějaká taková nepříjemnost stane. Uživatelům či návštěvníkům, kteří opakovaně porušují pravidla, či jsou vulgární, je možné dát stop stav (tzv. BAN), který jim neumožní na webovou stránku vstoupit.

Poradna mě jako uživatele oslovila především přehledností a jednoduchým ovládáním. Taktéž jsem zatím nenarazila na nikoho, kdo by pod mé otázky psal nevhodné, či neslušné odpovědi. Naopak většina pravidelných přispěvatelů je ochotná a vstřícná. Negativní stránka věci mohou někdy být otázky, které mi osobně připadají naprosto jasné, a přišlo by mi až hloupé se na ně ptát. Nicméně je to pouze věcí názoru a vzájemného respektování se, proto to pro mě rozhodně není překážkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *