Jak na léčbu akné

Problémy s pletí se dotýkají 95 % populace. Někteří s akné bojují celý život. Dnes už máme ale reálnou šanci, že se tohoto problému zbavíme. Vědci z Brna ve spolupráci s Univerzitou Karlovou objevili řešení, které tyto obtíže dokáže efektivně řešit. Přístroj se jmenuje Face-up.

Co je vlastně akné?

Akné známe pravděpodobně úplně všichni. Je to totiž jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v období puberty. Ovšem problémy mohou přetrvávat i v dospělosti. Při akné vzniká vřídek zvaný nežit, furunkl, který je způsoben zánětem vývodů uzavřených mazových žláz. Následkem jejich poškození je hluboký zánět, který zanechává jizvy.

Léčba

Každý určitě několikrát za život nakoupil nejrůznější prostředky jak v drogériích, tak v lékárnách. A efekt? Minimální nebo vůbec žádný. Popř. nastalo krátké zlepšení a pak se vše vrátilo k původnímu stavu nebo se dokonce zhoršilo. Další možností je celková hormonální léčba, užívání antibiotik, izotretinoinu, často doplněné lokální léčbou pomocí krémů, gelů, mýdel. K dispozici máme ještě další, poměrně extrémní, možnosti léčby, a to finančně velice náročné ošetření laserem, chladem, pravidelné ošetřování impulzním magnetickým a světelným polem a teplem nebo nakonec chirurgickým zákrokem. Ale kolikrát ani tyto metody nevedou k čisté pleti.

obrázek ženy

Face-up

Tým Ivana Rampla jako první na světě zkombinoval působení tří druhů silových polí, a to magnetického, tepelného a světelného. Jak Face-up funguje? Působení právě těchto silových polí urychluje metabolismus kožních buněk, tlumí výdej kožního mazu, čímž pleť potom daleko lépe hydratuje, zvyšuje se její pružnost a navíc vyrovnává její nerovnosti. Vše je ověřeno klinickou studií a shledáno velice efektivním. O přístroj, který na našem trhu je již k dispozici, projevily zájem další země z celého světa. Je to revoluce v boji s akné! Navíc je vyráběn v České republice.

Použití

Přístroj je určen k domácímu používání. A jak na to? Přístroj jednoduše přiložíme svítící stranou na kůži a postiženou oblast přejíždíme pomalými pohyby. Aplikace by měla trvat alespoň deset minut každý den. Nejprve dojde ke zvětšení akné, jelikož působení impulzů magnetického a světelného pole spolu s teplem urychlí látkovou výměnu v akné. Po dvou dnech dochází ke zlepšení a problémy s pletí ustupují. Účinky tohoto přístroje jsou viditelné už po jednom či dvou týdnech bez použití dalších kosmetických doplňků, kortikoidů či hormonů. Přístroj má tvar hlavice od sprchy, pohodlně se tedy drží a tím i používá, a v několika barevných provedení. Přístroj je napájen ze sítě, proto se nemusíme zabývat nabíjením baterek. Má celosvětový patent. Veškeré informace o tomto zařízení najdete na stránkách www.face-up.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *