WordPress: Nejde vkládat a editovat příspěvky

Jak napravit chování blogu s WordPressem ve chvíli, kdy nejde vložit ani editovat článek ani stránku.

Potíž, které se budeme v tomto článku se projevuje ve WordPressu a podobných redakčních systémem zhruba těmito symptomy:

  • nejde vložit nový příspěvek (stránku, článek, vlánko, apod.)
  • nelze editovat již existující obsah
  • někdy se dokonce část webu úplně ztratí – například všechny články

Co to je – virus, byl web hacknut, je potřeba změnit všechna hesla a upravit ftp přístupy?

Určitě to neuškodí, ale pravděpodobně tentokrát je problém někde trošku jinde. Napadení virem se projevuje spíš tak, že je web zvolna zahlcen komentářovým nebo odkazovým spamem, do každého článku je vložen například miniaturní obrázek v iframe a podobně. Ano, ani hack nebo virus se samozřejmě vyloučit nedá, častěji je však potíž v jádru redakčního systému, přesně tam, kde jsou všechny články uchovávány – v databázi.

Pokud se vám web chová tak, jak je popsáno výše, pravděpodobně byla databáze přetížena, něco se stalo na serveru kde leží, prostě: jedna nebo více tabulek potřebuje opravit. Ano, to zní jistě hezky, ale jak to provést? Jako pro většinu operací s databází MySQL, i tentokrát nám postačí starý dobrý phpMyAdmin.

V phpMyAdmin si otevřete databázi, která patří k webu, který vám dělá problémy. Vidíte před sebou seznam všech tabulek, které jsou použity – mezi nimi je právě ta (nebo ty), kterým se něco stalo a které potřebují nápravu. Zaškrtněte tedy dotyčnou tabulku nebo tabulky a pak sjeďte kurzorem úplně dolů, kde najdete tlačítko Zaškrtnuté: – to rozklikněte a vyberte ze seznamu volbu Opravit tabulku. To vše potvrďte ještě o něco níže ležícím tlačítkem Proveď, pročistěte cookies a cache v prohlížeči a zkuste se přihlásit do WordPressu znovu.

A – co to? Všechno opět funguje jak má, jakoby se nic nestalo.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *