Jak zpřístupnit fórum v phpBB pro mobil

Návod, jak vaše fórum v phpBB nastavit pro jednoduché prohlížení z mobilních zařízení.

Pokud jste se někdy zkoušeli přes mobil podívat na phpBB fórum, asi mi dáte zapravdu, že to není nic moc, vyznat se v něm taky moc nedá a pořád se musí někam rolovat. V tomto článku se podíváme na to, jak jednoduše zpřístupnit vaše fórum pro prohlížení z mobilních telefonů.

Co je Tapatalk

Tapatalk je aplikace, kterou si můžou zdarma nainstalovat uživatelé telefonů iPhone (funguje také na iPodech a iPadech), výborně funguje na telefonech s Androidem, ochuzeni nejsou ani uživatelé symbianových Nokií nebo uživatelé BlackBerry. Pokryty jsou tedy všechny hlavní mobilní platformy. Co je na Tapatalku tak unikátního a proč ho už podporuje přes 5000 internetových diskuzí?

Řeší totiž právě přesně ten problém, který jsme nadnesli v úvodu: zobrazení fór a diskuzních vláken na displeji mobilu. Rozdělí forum na poslední zprávy, na jednotlivé diskuze a na soukromé zprávy – z nich si vycucne text (takže design, css styly zbytečně na mobilním displeji nezabírají místo samotnému obsahu) – a takto se v nich pak dá velmi pohodlně procházet.

Uživatel si po spuštění aplikace najde v seznamu zpřístupněných fór to vaše buď podle názvu, nebo podle klíčových slov – forum si pak může pro zrychlení přístupu přidat do oblíbených. Vyzkoušejte si projít některou z diskuzí, které už jsou zpřístupněny, na svém mobilu a uvidíte, že s klasickým přístupem na forum přes web se to rychlostí ani pohodlností používání nedá srovnat. Ze zahraničních je takto k dispozici třeba forum XDA developers, z českých například Smartmania.cz, nebo zdejší online poradna na Radírně. Tapatalk je ve dvou verzích: bezplatná umí pouze prohlížet, za 3 dolary je pak plná verze, ze které lze přes mobil i přispívat do diskuzí.

Jak nastavit fórum v phpBB pro Tapatalk

Pokud chcete Tapatalkem obohatit možnosti vašeho fóra, je nejprve potřeba zaregistrovat se zde. Přijde vám email, ve kterém potvrdíte svůj email a po přihlášení se dostanete do sekce, odkud můžete stáhnout plugin pro phpBB. Celá implementace na phpBB spočívá v podstatě ze dvou kroků:

  • vytvořte složku vašeforum.cz/mobiquo (případně stránka.cz/forum/mobiquo apod.) a rozbalte do ní obsah zazipovaného souboru, který dostanete k dispozici po vybrání phpBB ze seznamu typů fór; stáhnout si ho můžete také odtud
  • stáhněte si přes ftp klient soubor ze složky styles/vámipoužívanískin/template/overall_footer.html – ten otevřete PSPadu nebo textovém editoru a těsně nad značku </body> vložte tento řádek:
<script type="text/javascript" src="mobiquo/tapatalkdetect.js"></script>
  • tím by mělo být na straně vašeho fóra všechno hotové a teď už jen stačí vrátit se na stránky správy Tapatalku a doplnit popis vašeho fóra a jeho adresu – některé české znaky se nemusí zobrazovat úplně správně, podívejte se proto raději ještě jak se váš zápis zobrazuje
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *