Jak propojit přes USB kabel Ubuntu a Android

 

  1. V mobilu nastavte v menu režim ladění USB (přesné nastavení se může lišit podle konkrétní verze Androidu a výrobce telefonu, mělo by se ale nacházet někde pod Menu > Nastavení > Aplikace > Vývoj nebo Nastavení > Bezdrátové sítě > Režim ladění USB – je to potřeba najít a aktivovat, bez toho to nepůjde). Mobil nastavte do režimu velkokapacitní paměti.
  2. Po připojení kabelu při spuštěném Ubuntu by se měl automaticky mobil připojit jako nový disk. Potvrďte automatické spuštění a nechte otevřít souborový systém.
  3. Až budete hledat v souborovém systému připojenou jednotku, není na rozdíl od WindowsSložka media v ubuntu nikde pod položkou Počítač, ale je ve složce /media/kodmobilu. Takže se zobrazuje jako např. /media/8950-1203 – dostanete se tam klasicky přes správce souborů (v posledních verzích Ubuntu vybavených rozhraním Unity je to vlevo na liště druhá ikona od vrchu, která vypadá jako ikona adresáře).
  4. Mobil nebude označen pod kódovým jménem, ale bude se jmenovat Souborový systém. Poté máte přímý přístup ke všem souborům na paměťové kartě (vnitřní nebo externí) a můžete s nimi manipulovat – tj. kopírovat, mazat a přesouvat dle libosti.
  5. Co vás bude zajímat asi nejvíce, jsou fotografie – ty najdete ve většině mobilů ve složce DCIM/Camera.
  6. Tip: pokud chcete automatizovat přenos fotek z mobilu do Ubuntu bez použití kabelu, použijte Dropbox – návod jak na to najdete v tomto článku o automatizovaném kopírování obrázků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *