Jak psát blog z mobilu

Návod, jak psat clanky na web pouzivajici wordpress z mobilního telefonu s OS iPhone, Android, Symbian a Windows Mobile.

Pokud se vám už někdy stalo, že zrovna uprostřed záchvatu tvůrčího psaní, kdy vás popadla neodbytná touha napsat a vystavit další zásadní text, který otřese internetem, a zrovna nebyl po ruce žádný počítač, donedávna bylo jedinou možností zapsat si všechny tyto myšlenky ručně pomoci tužky a papíru a pak ve chvli přiblížení se k výpočetnímu stroji je přepsat.

Nicméně, dneska už i v tomto jsme někde jinde! Ano, pomoci nám mohou nové a vychytané mobily s pořádnými systémy.

Symbian

Pokud máte telefon Nokia a na něm Symbian, pak se pro účely sepsání blogpostu v telefonu dá použít aplikace Wordmobi, kterou naleznete na této adrese. Nejprve je potřeba nainstalovat Python runtime (najdete ho na stejné stránce) a pak aplikaci Wordmobi. Umí všechno, co ke spravování svého webu potřebujete, včetně moderování komentářů nebo editace už existujících článků. Pozor, na konec každého publikovaného článku vkládá text o tom, že byl článek publikován pomocí Wordmobi, takže pokud se vám takovéto chování nehodí, je potřeba pak ještě dodatečně každý text upravit pomocí klasického editačního rozhraní v počítači.

iPhone

Pro iPhone existuje oficiální aplikace přímo od tvůrců redakčního systému WordPress. Jedná se o pokročilý nástroj s komfortní správou veškerého obsahu, který se na blogu zobrazuje, umí pracovat jak v landscape módu tak při rozvržení na výšku. Najdete ho mezi aplikacemi na AppStore, stačí dát vyhledat „wordpress.“

Android

I tato platforma má svůj program od tvůrců WordPressu. Opět, poradí si se vším co je třeba, stačí nastavit adresu webu a přihlašovací jméno pro přístup aplikace do databáze článků, a pak už jen stačí spravovat web tak, jak potřebujete. Naleznete ho na Android Marketu.

Windows Mobile

Pro telefony s mobilními Windowsy se dá použít aplikace Sharp MT, která i přes ne zrovna komfortní uživatelské prostředí zvládá všechny základní potřebné úkony. Stáhnout si ji můžete na této stránce.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *