Jak vybrat dotykový telefon

Na český trh se v poslední době dostávají stále častěji telefony s dotykovým displejem. Pro střední a mladou generaci se staly hitem. Stylové, nabité funkcemi, velký displej, elegance, rapidní snížení ceny –  prostě dotykáč.

Už vás přestal bavit telefon, chcete zkusit něco nového a nepoznaného? Láká vás velký displej? Pak je dotykový telefon tou správnou volbou. V několika následujících odstavcích se dozvíte, jak správně vybrat dotykový telefon a co všechno dnes dokážou.

Výběr není diametrálně odlišný od klasických telefonů. Tak jako u nich, i zde vás musí zajímat hlavně těchto několik parametrů:

Rozměry

Zde se musíte připravit na to, že dotykové telefony bývají větších rozměrů, než jsou klasické, ale i tak se nejedná o žádnou „cihlu“

Hmotnost

Zde už takové rozdíly nepocítíte, většinou se jedná cca o 100g

Rozlišení displeje

Jeden z důležitých parametrů, protože dominantou dotykového telefonu je jak víme právě displej a čím větší rozlišení, tím kvalitnější obraz.

Barvy

Podle mého názoru už ne tak důležitý parametr, barev je dnes v telefonech tolik, že je snadné poznat rozdíl při mnoha milionů barev.

Pohotovostní režim

Zde je to velice ošemetné. Určitě se dá říci, že dotykové telefony vydrží v provozu na jedno nabití kratší dobu, jelikož spousty energie požírá právě velký displej, ale pokud nebudete v jednom kuse poslouchat mp3, tak vydrží samozřejmě déle.

Baterie

Čím více mAh, tím delší pohotovostní režim.

Operační systém

Dotykové telefony, hlavně ty nové, jsou zpravidla vybaveny nějakým operačním systémem, ovšem u některých to vlastně jako běžný uživatel ani nepoznáte (např. Symbian), systém slouží k tomu, abyste si mohli nahrát různé aplikace a programy, jako např. pro prohlížení excelu, slovník, hry, různé mapy apod.

Podpora paměťové karty

V dnešní době již zaběhlý trend, paměťové karty slouží k tomu, abyste si mohli nahrát mp3 skladby, obrázky nebo obrázky z fotoaparátu telefonu nahrávat na paměťovou kartu.

Fotoaparát

Víceméně každý nový dotykový telefon je vybaven fotoaparátem. Pokud chcete s mobilem často fotit, tak se dívejte na počet Mpix. Čím více, tím lepší fotografie. Na krásně fotografie stačí 3 až 5 Mpix, dále m ůže být fotoaparát vybaven i bleskem nebo diodou na fotografování ve tmě.

GPRS

Slouží pro připojení k internetu. Pokud ovšem nechcete za internet platit, je zde také wifi – většinou zdarma se připojíte k internetu ve všech větších nákupních střediscích, kavárnách apod.

GPS

Nový trend nejen u dotykových telefonů je dnes GPS. Je to plnohodnotná navigace, která vás dovede do cíle jak pěšky tak vašim automobilem, bohužel se zde připojujete k internetu a stahujete data, pokud tedy nemáte datový tarif, může se to prodražit, ovšem nové Nokie mají navigaci zcela zdarma i bez připojení k internetu.

Bluetooth

Slouží pro bezdrátový přenos souborů mezi mobilními telefony nebo mobilním telefonem a pc. Také můžete poslouchat hudbu přes bezdrátová sluchátka nebo připojit své bezdrátové handsfree.

Nová řada dotykových se prodává v nespočtu variant od velké řady výrobců. Součástí balení (u každé značky se mírně liší) je mobil, baterie, stylus (slouží k ovládání dotykového telefonu), sluchátka, paměťová karta, USB kabel (pro připojení vašeho mobilu k počítači) a u některých výrobců i stojan do auta k podpoře GPS.

Pokud vybíráte dotykový telefon poprvé, neměli jste vynechat možnost si ho někde vyzkoušet, tak to udělejte na prodejně, jelikož u některých modelů není ovládání ještě natolik vychytané, takže můžete být zklamáni.

Šťastnou ruku při výběru vašeho dotykového miláčka!

Tomáš Neuwirth

Rate this post

2 komentářů k Jak vybrat dotykový telefon

  1. Pingback:

  2. Upozornění pro laiky i autora:
    Větší počet megapixelů rozhodně není zárukou lepších fotek. Zde rozhoduje světelnost, rychlost závěrky, kvalita snímače apod. Tyto parametry však prodejci většinou neuvádí, a proto je lepší sledovat recenze a srovnávací testy daného zařízení. Na druhou stranu je kvalita fotoaparátu mobilního telefonu v ceně kolem čtyř tisíc většinou stejně nepěkná. To je dáno tím, že se výrobci spíše honí za počtem megapixelů, místo toho, aby udělali opravdu kvalitní fotoaparát. A pokud opravdu chcete často fotit, jak autor píše, tak si přece koupíte mobilní telefon v úplně jiné cenové kategorii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *