Nejlepší správce souborů pro Windows Mobile

Jak ve svém PDA procházíte své soubory? Průzkumník souborů, který je integrován ve Windows Mobile, toho opravdu moc neumí.

Dnes bych vám rád poradil, jaký si nainstalovat program na správu souborů a co všechno program umí. Jelikož Průzkumník Souborů od WM je tak primitivní, tak vás již nejspíš napadlo ho vyměnit! Ale v čem se vám bude nejlépe pracovat? Odpověď zní Total Commander! Program Total Commander již mnozí z vás znají ze svého stolního počítače. Ale věděli jste, že byla vydána i verzi pro naše kapesní
miláčky? A nemá konkurenci, nejen díky tomu, že je kompletně CZ.

Instalace

Ale teď od začátku. Program stáhnete ze stránek http://www.ghisler.com/pocketpc.htm – a to zcela zdarma. Poté si do něj stáhněte ještě češtinu, která je též free a to ze stránek http://www.ghisler.com/celang.htm. Rozhodně zde neplatí, že co je zadarmo, nebývá dobré.

Instalační balíčky CAB zkopírujete do mobilního zařízení a nainstalujete. Nejprve hlavní program a poté českou lokalizaci.

Jdeme na to

Nyní si už můžete program spustit. Jak se v něm zorientovat?

  • Nahoře vidíme příkazový řádek – složka a cesta, ve které se pohybujete.
  • Vedle je lomítko – tímto tlačítkem se vždy dostanete do hlavní paměti.
  • Další tlačítko je označeno dvěma tečkami (..)- tímhle tlačítkem se vždy dostanete o složku zpět.

Pod těmito tlačítky již vidíte své soubory a složky, které si můžete, přehledně nechat seřadit podle názvu, přípony, velikosti, data a času. Do složek se dostanete dvojklikem a dvojklikem také otevřete soubor. Jedním kliknutím soubor či složku pouze označíte. Pohybovat se zde dá také klávesami. Přidržením stylusu, se vám otevře nabídka, ve které mate mnoho funkcí (otevřít, kopírovat, odstranit, přejmenovat, vlastnosti, odeslat přes bluetooth, nebo infra port, atd..)

Dole máte tlačítko soubor, které obsahuje také množství užitečných funkcí. Jako přidat soubor do archivu, vytvořit adresář, editor, najít, vytvořit zástupce. Další tlačítko je mix – v této nabídce je nastavení programu,zobrazení, časté adresáře… Navíc si zde můžete zapnout 2 okna! Přesně jako v Total Commanderu ve stolních Windows. Vedle je ještě pár tlačítek rychlé navigace jako kopírovat, přidat do archivu…  Jsou docela užitečné.

Tento program by neměl chybět v žádném PDA. Všem ho vřele doporučuji.

Josef Žaloudek

Rate this post

2 komentářů k Nejlepší správce souborů pro Windows Mobile

  1. dobrý den potřeboval bych v mé nokii 5530xm také nějaký program na pc abych mohl procházet složky a soubory nevíte o nějakém takovém prográmku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *