Předvolby u Vodafone

Vodafone je druhý největší mobilní operátor na světě působící v 28 zemích na pěti kontinentech, má také větší množství předvoleb.

Znalosti telefonních předvoleb se dá využít nejen při samotném telefonování, kdy kvůli rozmanitým tarifům někteří z nás dáváme pozor, na čísla kterých operátorů telefonujeme, ale také při posílání sms zpráv z internetu, protože u některých sms bran musíte operátora zadat, pokud chcete, aby se zpráva opravdu odeslala.

vodafone

 

Následující přehled předvoleb není stoprocentní, protože dnešní doba umožňuje přenos telefonního čísla k jinému operátorovi, takže se klidně může stát, že telefonní číslo s některou z následujících předvoleb patří například k O2 nebo k T-mobile, případně pod některého virtuálního operátora hostujícího v těchto sítích. Veškeré následující informace jsou tedy pouze orientační. Jestli telefonní číslo z následujícího seznamu skutečně patří vodafonu si můžete ověřit na této stránce: http://www.vodafone.cz/osobni/telefony-a-tarify/volani/vydaje-pod-kontrolou/je-cislo-v-siti-vodafone/.

Telefonní předvolby všech operátorů v České republice začínají číslicemi šest nebo sedm. Pro tohoto operátora to jsou konkrétně předvolby:

 • 608
 • 770
 • 773
 • 774
 • 775
 • 776
 • 777
 • 778

Předvolby 770 a 778 jsou takzvanými zelenými linkami – telefonování na ně je zdarma.

Je třeba ještě jednou zdůraznit, že číslo začínající jednou z výše zmíněných předvoleb, nemusí nutně patřit číslo, které je u vodafonu. V současnosti se totiž dají telefonní čísla poměrně jednoduše přenášet – to, že voláte na číslo, co podle tohoto přehledu by mělo být u Vodafonu, ale není, poznáte tehdy, když voláte uvnitř sítě – na začátku hovoru se přehraje upozornění o tom, že voláte mimo síť Vodafone.

2 komentářů k Předvolby u Vodafone

 1. Dobrý den,
  nevím jak nebo ve které aplikaci najít možnost zvukového připomenutí na některý čas v určitém dni v kalendáři pro telefon
  iPhone 4S.V Nokiích to nebyl problém.
  Děkuji Vám za radu.
  S pozdravem Narma.

 2. Od nového roku mají být u Vodafonu nové podmínky, nemohu je najít.Nabíjím jednou za čas v místní trafice, takže nejnižší tarif.Co je u tohoto tarifu nového?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *