Skype pro Android

Jak stáhnout a nainstalovat Skype na mobily s operačním systémem Android.

Pro mobilní telefony se systémem Google Android v současnosti existují dvě možnosti, jak na nich provozovat Skype, první řešení je přímo od Skypu, druhé je založeno na aplikaci Fring. Oba programy umožňují jak psaní, tak volání, jak mezi jednotlivými skype účty, tak i na běžná telefonní čísla. Základní výhoda obou programů je, že můžete ze svého mobilu volat, a přitom neplatit minuty za volání, ale využít 3G nebo volat zcela zadarmo při připojení přes WiFi. Jediný větší nedostatek obou aplikace je absence podpory videohovorů u obou z nich, kamera se zatím při volání z mobilu použít nedá.

Skype Lite

Tuto aplikaci stáhnete takto:

 1. Klepněte ve svém telefonu na ikonu Market a připojte se na Android Market.
 2. Přejděte do kategorie Aplikace > Komunikace (Applications > Communication)
 3. Vyberte Skype
 4. Klikněte na volbu Instalace (Install), čímž se zahájí stahování a instalace programu do mobilu

Při prvním spuštění je potřeba vyplnit uživatelské jméno a heslo, pak se načte seznam kontaktů a můžete s nimi následně komunikovat stejně jako přes klasický Skype v počítači, případně pokud máte předplacený kredit zadat čísla na linkových telefonech a mobilech v České republice i zahraničí a volat na ně. Praktickou ukázku funkcí si můžete prohlédnout na tomto videu:

Fring

Tento program je multiprotokolový, takže se dokáže připojit nejen ke Skypu, ale také k síti ICQ, Facebook, Twitter, Google Talk, MSN, Yahoo, AIM, Last.fm a Orkut, takže ho můžete použít jako takovou mobilní komunikační centrálu.

Instalovat ho můžete jednak z Android Marketu, kde stačí vyhledat fring a potvrdit pak jeho instalaci. Alternativně se také dá stáhnout přímo přes mobilní web, když v Nastavení > Aplikace povolíte „neznámé zdroje“ a pak navštívíte stránku fring.com. Kompletní příručku Fringu pro Android můžete si můžete stáhnout zde.

1/5 - (1 vote)

12 komentářů k Skype pro Android

 1. Pozn.: Teď už je na Marketu místo Skype Lite plnohodnotná verze Skype,přes kterou se dá i volat 🙂

 2. ahoj lidi jsem tuhej nebo pres ten blby androidacky skype nejde odesilat foto. mam ho na simbianu vnokia a tam jde vse tadyprd dik

 3. přes skype na androidu posílat soubory fakt nejde, potvrzuji

 4. ahoj, chci se zeptat jestlije to zpoplatneny

 5. skype je zcela zadarmo, jen když platíš si třeba tarif u operátora za to, abys mohl přes internet tak ten se platí, ale určitě ne program skype

 6. nainstalovala jsem si skype do mobilu a ted jsem pořád on-line, kde to mohu vypnout abych byla of-line??

 7. Prosim o radu, chci ukoncit objednavku u Skype – automaticky je mesicne strhavana castka 9,90 € i když uz cely rok službu nevyuzivam.

 8. Nevi nekdo jak se muzu z androidu prihlasit na skype pres FB ucet??? respektive v notebooku jsem si to nainstalovala pres FB ucet a ted at zadavam v mobilu co chci, tak me to nechce pustit pres prihlaseni…

 9. Ako sa mam prihlásiť na skype pomocou Facebooku

 10. jak odstarním kontakt plus celou historii s tímto kontaktem na Samsung Galaxy S 3 mini, verze skypu 6.1.0.16416
  po marných snahách už nebím jak na to, děkuji za podrobný a přehledný návod

 11. Dobry den, chtel jsem se zeptat, po zamknuti telefonu mi neprijde zadna zprava ani hovor pres skype, chova se jako kdyz je skype vypnuty. drive to fungovalo normalne ba naopak kdyz jsem se odhlasil od skype pri prichozim volani sam nabehl,ted vubec nic. nikdo se mi nedovola ani nenapise.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *