Jak importovat kontakty z Outlooku na Gmail

Návod, jak převést kontakty v adresáři z programu Microsoft Outlook do seznamu kontaktů v Gmailu.

První možností, jak nahrát adresář z Outlooku je metoda manuální, to znamená jít a opsat si každé jméno, email, případně další údaje, a takhle si je postupně uložit do schránky. To je tehdy, když máte v seznamu pár lidí ještě celkem snesitelné, problém však nastává ve chvíli, kdy máte desítky nebo stovky kontaktů a nechcete jejich přepisováním trávit dlouhé hodiny. Jak tedy na to?

Export CSV

Nejprve je potřeba vytvořit s údajů o lidech v adresáři přehled ve formě souboru s hodnotami oddělenými čárkami. To provedete přes volbu v menu
Soubor > Import a export… > Exportovat do souboru

a zde vyberte z možností Hodnoty oddělené čárkami (Windows). Ve stromu složek pak klikněte na položku Kontakty a pokračujte přes tlačítko Další. Vyberte, kam se má soubor uložit a nastavte jeho jméno, a opět pokračujte přes tlačítko Další. Na následující obrazovce potvrďte exportování a ukončete operaci volbou Dokončit.

Samotný export může trvat i několik minut, v závislosti na počtu kontaktů.

Import na Gmail

Teď, když už máte přehled kontaktních údajů převeden do souboru, se můžete přihlásit na webu do svého emailu u Google. Ve webovém rozhraní klikněte v levém sloupci na odkaz Kontakty a na kartě pak v pravém rohu najdete Import. Nyní stačí kliknout na volbu Vybrat soubor a najít CSV soubor s údaji z Outlooku. Před importem ještě můžete nastavit, do které skupiny se mají importované údaje uložit.

Export zpět

Pokud máte problém opačný, a chcete údaje uložené na Gmailu převést naopak do Outlooku, pak je postup velmi podobný: Jednoduše na kartě Kontakty vyberte Exportovat a zde pak vyberte Formát Outlook CSV.

V Outlooku je pak nahrajete přes Soubor > Import a export… > Import z jiného programu nebo souboru > Hodnoty oddělené čárkami (Windows) a jako cílovou složku vyberte Kontakty.

Rate this post

9 komentářů k Jak importovat kontakty z Outlooku na Gmail

 1. Toto bohužel není zcela šťáastné řešení, udělá Vám to pěkný bordel, a navíc neexportuje fotky atd…

  nedávno jsem nad tím strávil dost času a doporučuji program companionlink for google
  (http://www.companionlink.com/products/companionlinkforgoogle.html)

  je 15 dní zdarma (bez omezení počtu kontaktů atd), jeho cena je 40 USD, ale bezchybně umí synchronizovat kontakty a kalendář s velmi detailními možnostmi nastavení… (různé složky, kategorie, čas…)

 2. Musím souhlasit s Martinem. Program opravdu funguje výborně, jen to v tom umět nastavit. Doporučuju, ikdyž je jen na 15 dní.

 3. Souhlasím s předchozím – skvělá aplikace – umí převést i fotky kontaktů! Martine díky!

 4. Obrovskééééé díííííky!!!!!!!!!!!!!!!! Martine za ten odkaz!!!! Funguje to výborně a ušetřilo mi to mrtě času!!!!!!!!!!!

 5. Místo companionlink jsem začal používat gSyncIt – je levnější a lepší. takže nově doporučuji tento 🙂

 6. Umožňuje companionlink nebo gSynclt importovat kontakty z Outlooku do Googlu s českou diakritikou??? Importovala jsem do Googlu csv soubor a všechna česká znamínka se ztratila nebo změnila na divné znaky…co s tím?

 7. jo, s diakritikou nemá problém

 8. Martine moc díky,po 14dnech trápení se synchronizací účtů mám konečně pokoj a vše funguje jak má,dokonce uvažuji o zakoupení tohoto skvělého prográmku.

 9. Tak tohle je docela silene reseni. Zabere to spoustu casu a pak v tom bude priserny nepořádek 🙁 Rozhodne nedoporučuju. Ja pouzivam EVO Collaborator pro obousměrnou synchronizaci kontaktu, kalendaru a ukolu. Je to plugin pro Outlook a umi to Gmail, ale i spoustu dalších. Hlavne vse zustane synchronizovany a nebude v tom nepořádek jako při importech.

  Pouzivam to uz nejakou dobu a jsem s tim naprosto spokojen. Doporucuji navod na Synchronizace Gmailu s Outlookem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *