Jak instalovat nový font

V tomto článku se dočtete,  jak můžete snadno nainstalovat nové typy textů do vašeho počítače a grafických programů.

Kdysi jsme vám prozradili, kde můžete zdarma stáhnout textové fonty. V tomto článku se dočtete,  jak můžete snadno nainstalovat fonty textů do vašeho počítače a tím i do vašich programů.

Pokud vás už nebaví psát typickými styly, jako je Arial, Calibri a ostatní profláknuté řezy, které máte přeinstalované ve vašem počítači a jednoduše chcete zkusit něco nového, nebo potřebujete nějaký konkrétní vzhled, jehož vizi máte v hlavě, ale bohužel už není ve vaší nabídce pro nějaký grafický či video program a máte alespoň malou motivaci v podobě nedodělaného projektu, který vám leží ve složce, zkuste si tento nový styl nainstalovat pomocí následujícího návodu.

Návod je popisován z prostředí Windows XP ale  lze předpokládat, že tento návod lze s drobnými nepřesnostmi využít i na dalších verzích Windows.

  1. Stažený font má koncovku ZIP, tudíž bude nutné otevřít soubor v modu komprimované složky. A nalézt soubor s koncovkou TTF, který budeme v budoucnu potřebovat.
  2. Otevřete ovládací panely.
  3. Klikněte na složku písma.
  4. Dále pak na Soubor a následně nainstalovat nové písmo.
  5. Pak vyhledejte a označte váš TTF soubor, který byl zmiňován výše.
  6. Nyní nainstalujte.
  7. Pak už jen stačí spustit nějaký program třeba textový editor Word a vyzkoušet zbrusu nový font.

Na závěr vám ještě poradíme, jak novým fontem vaši práci vylepšit nikoliv znevýhodnit.

Zvolený font má váš výtvor podtrhnout, a přitáhnout pozornost na text čili poselství práce, dejte si ale pozor, aby font nebyl natolik výrazný, že by si diváci všímali pouze vzhledu textu a úplně zapomněli text číst.

Tuto rovnováhu byste měli zachovat se vším: s obrázky, efekty, textem, zvuky i hudbou.  Naopak prostor pro experimentování, různorodost a svojí prezentaci je podle našeho názoru v titulkách a hlavně v podpisu, vyberte si takový, který se k vám hodí, a klidně si s ním vyhrajte. Samozřejmě je rozdíl mezi nějakým referátem či projektem do školy, zábavným videem pro přátele nebo YouTube diváky a mezi formálním výtvorem do práce, ale to asi každý chápe.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.