Jak na prodej bytu?

Jak na prodej bytu?

Snažíte se prodat svou nemovitost a to, co možná nejrychleji to jde? V tom případě rozhodně nejste sami, jelikož valná většina majitelů se stará o to, jak prodej samotného bytu, co možná nejvíce uspíšit. V nabídce je celá řada strategií, avšak vždy záleží především na tom, proč na samotný prodej svého bytu vůbec spěcháte a kdy budete potřebovat peníze. Velmi důležitou roli hraje také to, zda si najdete kupce, která má k dispozici tak velkou hotovost či zda budete čekat na moment, kdy bude kupci schválena a tím pádem přiklepnuta hypotéka.

Prodej nemovitosti se řídí hned několika klíčovými fázemi. Mezi fáze se řadí: hledání vhodného kupujícího, čekání na samotné schválení úvěru a v neposlední řadě také příprava smluv. Opomenout nesmíme ani řízení v katastru, které je rovněž velmi podstatnou náležitostí. V každé z těchto jednotlivých fází můžete prodej své nemovitosti urychlit či také bohužel zpomalit. Záleží především na tom, jak dobře jste připraveni a zda také využijete služeb realitních makléřů, kteří jsou pro prodávající často zcela zdarma. Myslete především na to, že pokud si nemovitost budete prodávat sami, bude to často trvat až dvakrát déle než za pomoci realitního makléře, který vám prodej bytu zajistí podstatně rychleji.

Před prodejem nemovitosti si položte několik zásadních otázek

Před samotným prodejem nemovitosti si položte hned několik zásadních otázek, které se k samotnému prodeji vážou. V první řadě je důležité si uvědomit, kdy budete potřebovat peníze za nemovitost, a především jak vysoká výsledná částka bude. Počítat byste měli s tím, že prodej nemovitosti trvá zhruba tři až šest měsíců. Tři měsíc trvá prodej bytu a půl roku poté prodej domu. Nejde přitom o to, kdo ze zájemců se vám ozve jako první, ale na tom, kdy budete mít své peníze za prodej nemovitosti na svém účtu.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Jak postupovat, když potřebujete peníze za nemovitost, co možná nejdříve?

V případě, kdy potřebujete peníze za prodej nemovitosti dostat dříve než zhruba za tři až šest měsíců, je možné uskutečnit tyto scénáře prodeje.

Polovina z prodejní ceny předem

Líbila by se vám možnost získat alespoň polovinu peněz z nemovitosti předem? V některých případech je možné vyplatit polovinu trží ceny a to ještě předtím než se vaše nemovitost vůbec bude inzerovat a tím pádem se bude hledat kupec. Často totiž klienti potřebují minimálně polovinu peněz z prodeje nemovitosti, co možná nejdříve. Například tehdy, když si chtějí zařizovat vlastní hypoteční úvěr a potřebují finanční hotovost do začátku. Díky této skutečnosti získáte více času na samotný prodej a nebudete muset tolik řešit rychlost prodeje nemovitosti a ani fakt, kdy vám přistanou na bankovní účet zbylé peníze.

Zvolte si okamžitý výkup nemovitosti

Pokud potřebujete více jak polovinu peněz z tržní ceny nemovitosti, můžete zvážit výkup své nemovitosti. V daném případě od vás bude nemovitost vykoupena, ovšem nebude to za celou tržní cenu. V tomto případě je třeba počítat s jistým rizikem, jelikož není jisté, za kolik se dříve či později vaši nemovitost podaří prodat.

Jak rychle najít vhodného kupce?

Nevíte, jak prodat byt, co možná nejrychleji? Prvním krokem k úspěšnému prodeji je beze sporu najít vhodného kupce. To si ovšem žádá jistou strategii. Váš inzerát, který například budete prezentovat na realitních serverech musí být velmi dobře viditelný a také atraktivní. Cenu rovněž musí vždy odpovídat aktuální situaci na českém trhu. Pokud na prodej skutečně spěcháte, nebojte se využít také služeb, které nabízejí různé sociální sítě. Na těchto místech za inzerci navíc nemusíte nic platit. Tím pádem zvýšíte zdarma svou šanci svou nemovitost, co možná nejdříve dobře prodat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *