Jak na tuning

Ne každému stačí jezdit v autě v podobě, v jaké vyjelo z továrny. Proto se stále častěji setkáváme s tzv. tuningem – úpravami, které z jakéhokoliv vozu vytvoří unikátní káru, která se nikde jinde nevyskytuje.

Postupů, jak takovouto přestavbu vytvořit, je celá řada. První (a přeci jen čistší a opravdu “srdcařský”) přístup je tento:

  • nakoupíte si tuningové díly v obchodu s autopříslušenstvím,
  • vyhradíte si každý večer několik hodin v garáži
  • a montujete.

Tímto postupem poznáte svůj vůz velmi důvěrně a zblízka, ovšem za cenu poměrně velkých časových nákladů. Ale proč ne, protože Auto Tunningradosti z auta, které si člověk doslova na koleně přestavil, je nenahraditelná a pocitu z jízdy v takovémto vozu po ulici se jen tak něco nevyrovná.

Ale jsou i jiné cesty. Tak jako dnes téměř vše, i přestavba vozu se dá dnes praktikovat tak, že ji nadelegujete specialistům. Konzultujete, jaké autopříslušenství má být použito, jakých pracovních postupů má býti zvoleno a pak už jen zpovzdálí sledujete metamorfózu vašeho vozu do nové, nikdy předtím nevídané formy. I tento postup má samozřejmě něco do sebe, protože pak zase nejste svazováni svými schopnostmi a můžete soustředit více energie do vymýšlení a plánování vize přestavby bez toho, abyste byli při myšlení limitováni tím, že už dopředu plánujete to, jak to technicky provést.

Co se přestavuje

  • křídla – element, který každému vozu přidá sportovního ducha
  • body kity – přídavné prvky, které výrazně ovlivňují vzhled vozu až k nepoznání
  • optika – změna světel a nasazení led diod patří k základním prvkům přestavby
  • kola – vyměňují se za větší průměr a hliníkovou (ALU) kostru

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. cawte chcel by som Vás požiadať o radu … Mám v pláne zabudovať PS4 do auta … a neviem ako nato. Nejakú predstavu mám kde ju zabudujem ale nieje mi známe čo nato potrebujem a aký má byť pri inštalácii konzoly postup. Premýšľal som nad operadlom hlavy v ktorom je zabudovaná obrazovka ale z prepojením to bude asi problém. Možno sú nejaké obrazovky ale dajú sa prepojiť z bluetooth ? neviem preto som sa obrátil na vás. Snažil som sa nájsť informácie o tom ale nenašiel som nič. Viem že je to trocha uletení nápad. Ak viete poradiť z touto mojou dilemou tak mi dajte vedieť na email dik …

  2. Ahoj, chci přítelkyni udělat komplet audio do auta aby mi pořádně hráli basy uvnitř, ale mohli jsme si i zatancovat u auta. Něco takového budu dělat poprvé, tak by mě zajímali nejen typy na komponenty případně na nejakou dílnu. Ale i, a to momentálně potřebuju vědět spíš, jakou mám zvolit wattaz abych zbytečně nepreplacel, ale hlavně aby to bylo dost. Dekuji za rady, Lukáš 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *