Jak na výběr dveří do stavebního pouzdra

Krásný interiér je snem většiny z nás. Splnit si jej můžeme bezesporu všichni, nicméně je zapotřebí velmi dobře promyslet všechny záležitosti, které s jeho realizací souvisí. Na mysli máme celkové dispoziční využití objektu, rozvody elektřiny, vody, vytápění či odpadů, v neposlední řadě i výmalbu a vybavení vnitřních prostor nábytkem. Jednou ze stěžejních činností tohoto charakteru je stoprocentně i plánování interiérových dveří. Mohlo by se zdát, že je lze nechat až na poslední chvíli, kdy už budete mít skoro všechno hotovo. Opak je ale pravdou. Tedy alespoň u dveří do stavebního pouzdra. Právě na důvody jejich pořízení a aspekty nesnadného výběru pouzdra i výplně se zaměříme v následujících řádcích.

Proč právě posuvné dveře do pouzdra

Důvodů, proč se vyplatí pořídit posuvné dveře do pouzdra, je hned několik. Asi tím nejdůležitějším je vysoká úspora místa. Pokud otevřete klasické dveře, musíte počítat s tím, že křídlo zabere místo, které by jinak bylo možné bez problémů využít. Jednat se může klidně i o 1 až 2 m2 prostoru. Interiér se tedy stane mnohem vzdušnějším a efektivněji řešeným. Dalším aspektem je dlouhodobé zachování krásného dekoru dveřních výplní. Pokud jsou posuvné dveře zavřené, logicky se na ně nepráší a také nemohou přijít k úhoně. Jen si vzpomeňte na řádění malých dětí. Nepříjemné je i chování domácích mazlíčků, kteří svými drápky dokážou v negativním slova smyslu doslova divy. A design? Rozhodně se vsaďte, že například interiérové dveře Praha nabízejí modely do stavebního pouzdra, jež budou vašim vnitřním prostorám slušet. Především dřevo v kombinaci s mléčným či kouřovým sklem vypadají velmi efektivně.

Rozmyslete se zavčasu!

Líbí se vám tento typ dveří? Není divu. Vše má ale jeden malý háček! Měli byste se rozmyslet co nejdříve, a to již v momentu, kdy uvažujete o celkové kompozici stavby. Důvod je jasný. Samotná dveřní pouzdra je totiž nezbytné integrovat do zdiva ve fázi realizace hrubé stavby. Osazují se buď přímo do klasických cihel, porfixových bloků, nebo sádrokartonu, případně dřeva. Není problém je integrovat i do starších zdí při komplexní rekonstrukci určitého objektu. I starší dům může mít interiér dokonale sladěný a korespondující s nejmodernějšími trendy.

Dva základní typy stavebních pouzder

Realizujete klasický zděný domek, nebo dřevostavbu? I podle toho je třeba volit správný druh stavebního pouzdra. Existují v podstatě dva.

Pouzdro do zděné stěny

Tento typ pouzdra je určen jak do cihelných nosných zdí a příček, tak i do jiných tvrdších materiálů. I díky využití perlinky a pozinkové mřížky se bez problémů pouzdro zapraví a vytvoří se zdí jednolitý tvar.

Pouzdro do sádrokartonu

Je speciální. Na první pohled jsou na něm patrné menší přídavné kapsy, jež napomáhají správnému ukotvení sádrokartonových desek. Využít je lze i u dřevostaveb. Za velkou výhodu celé konstrukce je považován fakt, že není zapotřebí žádné kolejnice, a přechod je tak čistý bez vytvoření bariér.

Velikost stavebních otvorů a typy dveří

Otvory pro stavební pouzdra musí mít mimo jiné i správné rozměry. Standardně se pro příčku šířky 125 mm využívají pouzdra široká 100 mm. Jinak se klasicky vyrábí i menší variace se šířkou 73 mm. Není ovšem problém sehnat i jiná provedení dle přání. Z pohledu typologie lze vybírat jak klasické jednokřídlé dveře, tak i dvoukřídlé otvírající se na jednu nebo dvě strany. Volba konkrétních dveří by se měla odvíjet od prostor v daném interiéru.

Nakupujte kvalitní dveře do stavebního pouzdra

Moderní dveře do stavebního pouzdra mající neotřelé výplně a dveřní kování naleznete v nabídce společnosti Mand CZ s.r.o. Zvolit si zde lze designově taková provedení, která budou skvěle korespondovat s barvou stěn a zařizovacími předměty. Naším tipem na stavební pouzdra jsou ta od společnosti Eclisse.

Komentář ke článku “Jak na výběr dveří do stavebního pouzdra”

  1. Mam velice dobre zkusenosti s firmou https://www.stavebni-pouzdro.cz Opravdu odbornici na svem miste. Poradi indivualne podle potreb a profesionalni prace. Byl jsem velice spokojen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *