Kde zakoupit průmyslové váhy různých typů

Když se spletete a do perníku navážíte o dvacet gramů mouky více, moc se toho nestane. Těsto bude příliš tuhé, přilijete trochu mléka a je vyřešeno. Ale pokud jde o hmotnosti různých materiálů, zboží, balíků v expedici či těžkých břemen, hraje každá odchylka důležitou roli. Kvůli nesprávné váze by mohl být někdo ošizen a přetížené auto by nemuselo v pořádku dopravit zboží. Průmyslové váhy musí být přesné.

Průmyslové váhy se velmi často využívají ve farmaceutickém, chemickém a potravinářském průmyslu. Samostatnou kategorii tvoří dopravní a logistické firmy, jež by se bez nich určitě neobešly. Také při zpracování odpadů a druhotných surovin nebo při těžbě se pracuje s vysokými hmotnostmi. A pro všechny tyto příležitosti se dají sehnat speciální váhy.

Jaké váhy se hodí do různých provozů

Většina obchodů s vážními systémy má sortiment intuitivně rozdělený. Například visuté jateční váhy se logicky používají zejména na vážení zvířat na jatkách. Jeřábová průmyslová váha zase dokáže zvážit náklad jeřábu. Paletové váhy jsou určené pro paletové vozíky. Speciální kategorii tvoří silniční a podlahové váhy, které slouží zejména k vážení nákladu. A tak bychom mohli pokračovat.

Na co ještě pamatovat?

Zakoupení váhy mnohdy nestačí. Spousta z nich dokáže spolupracovat s moderními technologiemi, někdy je potřeba nainstalovat si do počítače vážní program.

Čemu se nevyhne žádný majitel průmyslové váhy, je kalibrace. Jelikož se v průmyslu musí vážit s velkou přesností, je nezbytné provádět pravidelná ověření přesnosti. Vždy je potřeba pozvat si odborníka akreditovaného Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. na kalibraci vah.

Kde hledat pomoc?

Akreditovanou kalibrační laboratoř i bohatý výběr průmyslových vah má firma VÁHY – JAS, s.r.o. Určitě vám poradí i s vážním programem a čímkoliv jiným, co vás ohledně jejich sortimentu bude zajímat. Více informací najdete přímo na www.vahyjas.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *