Jak odebírat časopisy z USA

Dneska se podíváme na to, jak se dostat k časopisům z USA přijímat je v Čechách přeposíláním přes americkou adresu.

Jestli se zajímáte o prakticky jakoukoliv oblast hlouběji, asi už jste si všimli, že většina toho, co u nás vychází v novinách a časopisech, se prostě překládá z textů, co vyšly předtím v angličtině. Nejde ale jen  o aktuálnost informací, ale zejména o obsah: o řadě problémů u nás prostě časopisy nevychází. Jedním příkladem za všechny – třeba něco jako Inc. nebo Enterpreneur – časopisy pro startupy a začínající firmy – těžko mu bude Euro nebo Profit konkurovat.

Problémem pro nás, středoevropany žijící v České republice, ovšem je, že řada amerických vydavatelů těchto tiskovin s námi prostě nepočítá a mimo USA vůbec nezasílá. Pro tuto chvíli už dost teorie a úvah, podívejme se na to prakticky.

Co budete potřebovat

  • platební kartu s aktivovaným placením přes internet – ideálně propojenou s účtem paypal
  • americkou virtuální adresu s přeposíláním do ČR
  • objednat a zaplatit předplatné na vaši americkou adresu

Jak si to zařídit

Aktivovat si platební kartu tak, aby fungovala přes internet je záležitost vaší banky, pokud vám tedy takto ještě vaše embosovaná platební karta nefunguje, můžeme vřele doporučit návštěvu příslušného peněžního ústavu. Co se Paypalu týče, účet na něm doporučujeme založit z toho důvodu, že drtivá většina obchodníků ve Spojených státech ho používá, takže většinou platbu přes něj vyžadují – více o něm se dočtete v tomto návodu o PayPalu.

Americkou adresu pak potřebujte proto, abyste měli kam si časopis objednat (opravdu, do Evropy to vyjde jinak mnohem dráže, jde-li to vůbec). Nejlepší pro tento účel je získat virtuální americkou adresu, kterou pak budete moci při objednávání v USA uplatnit. Tuto adresu si můžete založit např. u firmy Shipito – přeposlání vás odtud vyjde na 2 dolary: 1 dolar poštovné + 1 dolar za vyřízení.

Pak už jen zbývá objednat si předplatné časopisu. Zde doporučujeme dobře se porozhlédnout po jejich webech, zda například nenabízejí zvýhodněné roční předplatné nebo ukázková čísla zdarma. Například v úvodu zmíněný podnikatelský časopis Inc. nabízí pro první rok předplatné za 25% ceny, Esquire nabízí obdobné slevy + časopis o autech za 5$ (viz zde) atd.

Při odběru více periodik v jednom měsíci můžete využít u přeposílací služby možnosti zabalit je do jednoho balíku a platit pak za všechny jedno poštovné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *