Jak vybrat nejlepší kameru do auta

Jak vybrat nejlepší kameru do auta

Většina moderních, drahých a luxusních aut má autokameru již součástí výbavy. Pokud kameru ve svém voze nevlastníte, můžete si ji jednoduše dokoupit, třeba i za pár tisíc korun. Kamery jsou dnes velmi oblíbené a pomáhají řidiči v případě nečekaných událostí, které mohou v provozu nastat. Pojďme si autokamery představit a poradit s jejich výběrem.

Základní dělení kamer do auta

Kamery se dají rozdělit do několika základních kategorií:

  • kamery klasické – zachycují pouze plochu před vozidel a instalují se zejména do horní části čelního skla
  • kamery externí – tento typ kamer snímá nejen plochu před vozidle, ale také plochu za vozidlem
  • kamery duální – pomocí této kamery lze nahrávat plochu před vozidlem nebo interiér uvnitř vozu
  • kamery bez displeje – novinkou jsou modely bez displeje, jejichž ovládání probíhá především pomocí chytrého mobilního telefonu a bezdrátového Wi-fi připojení

Parametry autokamer

Velikost a rozlišení snímače

Snímač má zásadní vliv na kvalitu obrazu. Čím větší rozměr snímače zvolíte, tím budete mít kvalitnější obraz, i za špatného světla. Snímače mají dnes běžně velikost ¼ palce. Myslete také na to, že s velikostí snímače se také zvětšují celkové rozměry kamery. Pokud tedy potřebujete, aby kamera byla „nenápadná,“ zvolte raději menší senzor.

Neméně důležitou součástí kamery je rozlišení snímače. To bezesporu souvisí také s jeho velikostí, protože čím větší snímač zvolíte, tím můžete mít i vyšší rozlišení a kvalitnější obraz.

Frekvence snímání

Frekvence snímání má velký vliv na plynulost obrazu. Frekvence se označuje jako fps. Jedná se o počet snímků za jednu sekundu. Základní hodnota fps se pohybuje kolem 24 snímků za sekundu. Kvalitnější autokamery mohou mít snímací frekvenci až 60 snímků za sekundu, což vede k velmi kvalitnímu obrazu.

Světelnost objektivu a ohnisková vzdálenost

Světelnost objektivu má také vliv na kvalitu obrazu. Platí, že čím nižší hodnotu světelnost použijeme, tím může objektivem proniknout více světla a záznam bude kvalitnější. Tuto hodnotu označujeme písmenem F.

Ohnisková vzdálenost udává přiblížení či oddálení záznamu. Čím je ohnisková vzdálenost menší, tím více toho kamera zabere.

Zdroje

https://www.arecenze.sk/kamery-do-auta/

https://www.magazeen.cz/jak-pripojit-kameru-k-mobilu/

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.