Jak vybrat ten pravý šperk

Především ženy měly vždy slabost pro klenoty. Ty však udělají radost i mužům. Nákup klenotů může být i vhodnou investicí, neboť drahé kovy a brilianty si na rozdíl od měny drží svou cenu nehledě na politickou a ekonomickou situaci ve světě. Pokud se již rozhodneme pro nákup šperků za účelem investice, je důležité mít přinejmenším hrubý přehled o drahých kovech a kamenech. Podstatný je druh materiálu a jeho kvalita. Dalším faktorem určujícím celkovou hodnotu šperku je hmotnost zlata, stříbra nebo platiny ve šperku. Neméně důležité je také staří a opracování drahého kamene. Jeho cenu také ovlivňuje jedinečnost šperku, jeho řemeslné opracování, design a celkový stav.prsten

Zásnubní prsteny –  patří k jedním z nejčastějších druhů šperků. Mnoho lidí má problémy s jejich výběrem, protože se snaží, aby to byl jedinečný dárek. Vždyť je to mnohdy šperk na celý život. Na českém trhu najdeme mnoho druhů zásnubních prstenů. Oblíbené jsou především druhy osazené diamanty. Pravě jedinečnost lesku a krásy těchto drahých kamenů z nich dělá nástroj vyjádření citů k obdarované osobě. Kromě diamantů jsou často zásnubní prsteny zdobeny perlami, rubíny, safíry a morganity.

diamantový prsten

Diamantové prsteny  však udělají radost jako dárek také při jiných příležitostech. Tyto kameny jsou stále oblíbené a představují znak originality a elegance. Vybírat můžeme z různých druhů a opracování.

perlové náušnice

Mezi krásné šperky lze rovněž zařadit perlové náušnice. Perly se vyskytují v mnoha druzích a jejich vhodné zabudování do zlata nebo stříbra z nich udělá skutečný klenot. Perlové náušnice potěší ženu jakéhokoliv věku. Určitě takovýmto dárkem nic nepokazíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *