Jak vybrat vstupní dveře do domu

Jak vybrat vstupní dveře do domu

Podceňovat důležitost dveří se nevyplatí. Nejde jen o to, že vám dopřejí soukromí. Pořádné vstupní dveře vás také ochrání před riziky, která jsou spojená s vloupáním apod. Klasické vstupní dveře do rodinných domů přitom často nesplňují ani základní nároky na bezpečnost. Jak tedy vybrat vstupní dveře, aby byly funkční a bezpečné? Poradíme!

Vstupní dveře s bezpečnostní třídou 3

Bezpečnostní vstupní dveře do domu představují pro zloděje překážku, přes kterou se dostanou jen těžko. Jestliže si je dobře vyberete a namontují vám je do nových bezpečnostních zárubní, lupiči nebudou mít žádnou šanci. Ti moudřejší už při pohledu na vaše vstupní dveře raději vše předem vzdají.

V čem tkví jejich výhoda? Mají hned několik zabezpečovacích prvků, o kterých se klasickým vstupním dveřím může jen zdát. Třeba patentovaný hlavní zámek, který vydrží tlak 1 tuny, bezpečnostní trny proti vytržení křídla, výztuže z kalené oceli nebo třeba hroty proti vysazení.

Dveře jsou také odolné proti odvrtání zámku, vylomení nebo obvyklému vyplanžetování. Většinou mají i přídavný zámek, který je nezávislý na tom hlavním a umožní dveře snadno zamykat zevnitř pro co největší bezpečí v době, kdy jste doma.

Vyberte spolehlivého dodavatele

Našli jste vstupní dveře do rodinného domu s vlastnostmi, které jsme popsali výše? Skvěle! Jen si ještě pohlídejte, kdo vám je má dodat. Ne každá firma má totiž dveře, které inzeruje, opravdu skladem. Což může způsobit problémy s čekáním a tak dále.

Prověřte si taky, zda má vybraná společnost pobočky v Česku a jestli se tam na dveře opravdu můžete jít podívat. Tam, kde není nikdo, kdo by vám otevřel, si totiž v nejhorším případě nemůžete ani stěžovat. Nejlépe si vyberte takového dodavatele, který má nejbližší pobočku maximálně 50 km od vašeho bydliště, nebo jednoduše ve vaší dostupnosti.

Levé, nebo pravé vstupní dveře

Tohle je věc, na kterou spousta lidí zapomíná. Jakmile ale budete dveře objednávat, musíte vědět, zda potřebujete levé, nebo naopak pravé dveřní křídlo. Jak to zjistíte? Stačí se postavit ke dveřím tak, abyste je otevírali směrem k sobě. Potom se podívejte, kde jsou dveřní panty. Pokud jsou po vaší levé ruce, potřebujete levé dveře. Pokud jsou naopak napravo, kupte si pravé dveře.

Vstupní dveře do domu 80, nebo 90 cm

Obvykle pořídíte vstupní dveře do rodinných domů ve dvou rozměrech, a to 80 a 90 cm. Můžete se však setkat i s jinými rozměry. Abyste zjistili, jaké dveře potřebujete právě vy, musíte změřit šířku svých stávajících dveří. Nemějte ale obavy, pokud zjistíte, že mají třeba 92 centimetrů. Přesné rozměry se můžou lišit a šikovní montážníci si s odchylkami vždy poradí.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.