Jak zabavit děti na celé odpoledne? Zkuste karaoke

V deštivém a chladném počasí posledních dní nás to ven moc neláká. Děti sedí doma a táhne je to k mobilu, tabletu nebo počítači. Nelíbí se vám to? Vymyslete jim lepší zábavu. Udělejte si domácí karaoke party a uvidíte, že bude bavit i vás.

Užijete si spoustu legrace a uděláte něco pro své zdraví

Nejtěžší je překonat počáteční ostych, ale jakmile se vám to povede, máte vyhráno. Vyberete si oblíbenou písničku, pustíte DVD a začnete zpívat. Karaoke party je vlastně taková domácí SuperStar. Ukáže se, kdo je největší showman a při dobrém výběru písniček se budete smíchy za břicho popadat.

Věřili byste, že karaoke má navíc pozitivní vliv na vaše zdraví? Minimálně zlepšuje dýchání, což je dobré pro srdce i mozek. Podle nedávné japonské studie rovněž zmírňuje stres a zvyšuje sebevědomí a sebedůvěru. A takové rodinné karaoke odpoledne dokáže posílit vztahy s vašimi blízkými.

karaoke

Co je na karaoke potřeba

Teoreticky si můžete pustit hudbu na YouTube, vzít si do ruky vařečku jako mikrofon a zpívat. Na jedno odpoledne to možná stačí, ale pokud vás karaoke chytne, chce to pořádnou výbavu. Zakoupit se dají celé karaoke sady, případně je možné pořídit si samostatně karaoke mixer, mikrofony, stojan na mikrofon, reproduktory a také karaoke DVD a jednotlivé skladby.

Výběr písniček je obrovský

Největší databázi karaoke skladeb má v Česku web http://www.karaoke-zabava.cz/. Nabízí rovnou karaoke DVD s několika skladbami. K dispozici jsou verze s nebo bez melodické linky. Podle DVD s melodickou linkou zvládne zazpívat opravdu každý. V televizi vidíte text, který se vám barevně označuje přesně ve chvíli, kdy jej máte zpívat, a vedle hudby vám hraje ještě flétna, která pomáhá udržet správný tón.

Nemusíte mít strach, že byste neznali žádnou píseň. Na výběr je všechno od Karla Gotta, přes Michala Davida až k Olympicu nebo Kabátu. Nechybí anglické písničky nebo novější hudba od Chinaski. Vybere si každý od babičky až po vaše děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *