Jaká vybrat okna? Plastová, dřevěná, hliníková či špaletová?

Jaká vybrat okna? Plastová, dřevěná, hliníková či špaletová?

S příchodem jarního počasí se začínají stavební společnosti pouštět do rekonstrukcí nemovitostí, které zahrnují mimo jiné i výměnu oken. Přes staré dřevěné rámy uniká z interiéru spousta tepla, což se potom projevuje zejména na částce uvedené na faktuře za vytápění. Pokud tedy hledáte způsob, jak snížit spotřebu energií, začněte u oken. V následujících řádcích si představíme čtyři druhy, které současný trh nabízí.

Plastová okna

V první řadě jsou k dispozici plastová okna, jež představují nejběžnější řešení. Obrovskou výhodou je, že se o ně nemusíte nijak výrazně starat. Vyznačují se dlouhou životností a vynikajícími izolačními vlastnostmi. Pořizovací náklady jsou v dnešní době přijatelné, ovšem u takového produktu byste se neměli ohlížet primárně na cenu.

okno

Dřevěná okna

Jestliže nedáte dopustit na tradiční dřevěný materiál, pravděpodobně sáhnete po dřevěných oknech. Dbejte na to, aby byla dřevěná okna vyrobena z mořeného dřeva. Perličkou je moderní kování, které by mělo také slibovat dlouhou životnost a snadné ovládání. Samozřejmě, nemusíte se obávat toho, že by přes dřevěná okna unikalo nějaké teplo, protože výrobci dbají i na izolační vlastnosti.

Hliníková okna

Ve světě bydlení se do popředí stále častěji prodírá hliník, jenž je považován za nadčasový materiál. Hliníková okna vtisknou nemovitosti punc luxusu a ojedinělosti. Podotknout však musíme i vysokou mechanickou pevnost a odolnost, s níž jde ruku v ruce dlouhá životnost.

Špaletová okna

Jednou z novinek na trhu jsou špaletová okna se skvělou tepelnou izolací. Jedná se o moderní druh dřeva, jenž se vizuálně hodí na historické budovy. Výrobce však nezapomíná ani na bezpečnost, ovládání a izolaci.

Jestliže hledáte specialistu na okna, doporučujeme podívat se do bohatého produktového portfolia společnosti JIS.

2 komentářů k Jaká vybrat okna? Plastová, dřevěná, hliníková či špaletová?

  1. Já jsem jednoznačně pro plastová okna. Myslím si, že vydrží mnohem déle než dřevěná a vypadají pěkně. Okna krásně těsní, takže nám domů vůbec netáhne.

  2. Já se také přikláním k plastovým oknům. Nám domů také několik let netáhlo, ale vloni na podzim se to změnilo. Nijak jsme okna neseřizovali ani nepromazávali těsnění, takže zpuchřelo a okna přestala těsnit. Musel jsem proto z https://www.teximtesneni.cz/ objednat nové těsnění a pro jistotu jsem přetěsnil i ta okna, která byla dobrá, takže teď mám jistotu, že nám domů nepotáhne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *