Le tour de France online

Jak sledovat přes internet cyklistický závod Tour de France? Prošli jsme jednotlivé možnosti a zde je jejich přehled.

Tour de France pravděpodobně není potřeba nějak podrobněji představovat. Jedná se o nejslavnější cyklistický závod na světě, co se pořádá každoročně už od roku 1903. Z vytrvalostního závodu spojeného s časopisem L’Auto se stal postupně etapový závod, ve kterém spolu soutěží profesionální cyklisté doprovázeni rozsáhlými podpůrnými týmy. Jednotlivé etapy mají různé formy:

Běžná etapa – všichni cyklisté v ní startují společně. Klíčovým je to, zda se jim podaří udržet v pelotonu, protože být v něm je díky rozrážení vzduchu celou skupinou mnohem méně energeticky náročné, než jet jako osamělý jezdec a za další – čas prvního jezdce v pelotonu se počítá i všem jezdcům, kteří přijeli ve stejném pelotonu za ním.

Časovka jednotlivců – testování individuálního výkonu, při kterém jezdci musí jet osamoceně a nespojovat se do skupin.

Časovka týmů – obdoba časovky jednotlivců, kdy ale jede celá stáj jednoho týmu pohromadě.

Tour De France

Možnosti sledování online

YouTube

Na YouTube se dá najít řada videí, jak z oficiálních zdrojů tak od fanoušků sledujících průběh závodu. Aktuální videa můžete najít například tak, že dáte do youtubového vyhledávače hledat výraz “tour de france” a dáte vyfiltrovat snímky, které byly nahrány na server během posledního týdne (můžete přímo použít tento odkaz).

ČT

Pro sledování aktuální dění pomocí internetového portálu České televize můžete využít webu ČT sport, kde se dá kliknutím zde sledovat přímo živé vysílání. Na webu je i specializovaný portál, zabývající se všemi aktualitami nejen ve formě videa, ale i článků a grafů, jeho adresa je www.ceskatelevize.cz/sport/tour-de-france/.

Evropské TV

Pravděpodobně nejpodrobnější přehled odkazů, přes které se dá v současnosti sledovat soutěž online, najdete na webu steephil.tv. V tabulce  Live Video Streaming and TV Coverage je aktualizovaný seznam tv streamů, které se dají využít ke sledování přes stanice: Eurosport, NBC, France2, ITV4, RTVE, Sporza, ESPN, SBS, Sportsnet, RDS, J Sports, Super Sport, Rai, RTV, RTL nebo BBC. Hodí se například tehdy, když vám zaměstnavatel nebo škola blokuje dostupnost portálu iVysílání České televize a nebo když aktuálně na ČT Sport přenos neběží.

1 komentář k Le tour de France online

  1. Ročník 2014 už tam vidím, pohoda 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *