Na druhu povlečení záleží

Vaše spaní neovlivňuje jen kvalita matrace a postelového roštu. Důležitým faktorem je právě kvalita povlečení. Existuje několik různých druhů. Správný výběr je základním předpokladem spokojeného spánku. Naučte se, jak si vybrat povlečení, které vás bude hýčkat a podpoří spokojený spánek.

Materiálové variace – která je ta nej pro vás?

Prodyšnost, dobrá savost a měkkost jsou největší výhody bavlněného povlečení, které je nejpopulárnější ze všech materiálů. Jeho obliba pramení i ze zvyku. Mnoho lidí volí bavlnu jen z toho důvodu, že o ostatních druzích neví, nebo se je bojí vyzkoušet. Je to chyba, která se nevyplácí.

TIP: Nechcete své zvyky měnit a toužíte po kvalitě? Doporučujeme toto bavlněné české povlečení.

Bavlna například nenabízí tak vysokou hřejivost, která je typickou vlastností flanelového povlečení. To je ideální pro všechny, kdo mají rádi teploučko a je nejlepší pro období zimy. Třetí variantou je krepové povlečení. Vyrábí se z bavlny a poznáte ho bezpečně podle struktury látky. Střídají se na ní hladké a zvrásněné části. Jeho největší výhodou je snadná údržba, krepové povlečení se nemusí žehlit. Jestliže si rádi dopřáváte luxus, volte exkluzivní damaškové povlečení. Vyrábí se ze 100% macerované Mako bavlny, díky čemuž nabízí i extra dlouhou životnost. Je lesklé a příjemné na omak. Mezi luxusní patří i saténové povlečení, které dokáže v létě ochladit a v zimě zahřát. Saténové povlečení není třeba žehlit.

povlečení

Záleží i na designu!

U povlečení dbejte také na design. Mezi módní hity patří povlečení s retro vzory – například kombinace červeného podkladu a bílých puntíků či povlečení s proužky. Módní záležitostí, která bude lahodit vašemu oku, je ložní prádlo s potisky květin či s abstraktními vzory. Pamatujte, že design povlečení musí ladit s barvou prostěradla a současně s celkovou barevnou koncepcí vaší ložnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *