Pohltí nás velcí dodavatelé energií?

Pohltí nás velcí dodavatelé energií?

Trh s energiemi každým rokem roste a nejvíce se rozrůstají velcí dodavatelé plynu a elektřiny. Jedná se především o ty nejznámější společnosti. Lidé mnohdy nevědí, že se pro svého obchodníka, který jim zprostředkuje energie, mohou svobodně rozhodnout.

Pohltí nás velcí dodavatelé energií

Velké společnosti považují své klienty za pouhá čísla. Neprojednávají tedy jednotlivé parametry tak důkladně. Pouze si nového klienta tzv. zaškatulkují a ten bude poté platit podle dané „škatulky“. O lidském a férovém jednání řeč určitě nebude.

Problém nastává při vyúčtování a reklamacích s ním spojených. Dodavatelé, kteří mají statisíce klientů, nejsou schopni všechno vyřešit k jejich spokojenosti. A tak vzniká nespokojený zákazník, který přichází o své peníze.  Dodavatel si s tím hlavu neláme, protože klientů je stále dost a řešit individuální nastavení konkrétního klienta ho většinou zdržuje.

U menších dodavatelů se setkáte s lidským přístupem

Velkou výhodou v našem státě je možnost změnit dodavatele plynu nebo elektřiny. Nejste-li spokojeni s dosavadním přístupem svého obchodníka, můžete přejít k jinému a ještě ušetřit. S lidštějším a férovějším přístupem se setkáte u menších dodavatelů energií. Ti navíc nabízejí nižší ceny elektřiny i plynu. Vaše požadavky řeší individuálně a záleží jim na názoru zákazníka. Drží se hesla: „Náš zákazník, náš pán.“

Pohltí nás velcí dodavatelé energií

Mezi výhody menších dodavatelů elektřiny a plynu patří:

 • Jsou levnější.
 • Aby ustáli konkurenci, nabízejí výhodné akce a další slevy.
 • Mají individuální přístup.
 • Jsou féroví, snaží se službu řešit ke spokojenosti zákazníka.
 • Své klienty si hýčkají.
 • Nezatěžují zákazníky administrativou, vše vyřídí za ně.
 • Klienty znají osobně, ne pouze pod číslem elektroměru.

Mezi menší dodavatele, kteří si zakládají na proklientském přístupu a nízkých cenách, patří například společnost Epet.cz. Tento obchodník nabízí výhodnou elektřinu (více informací na https://www.epet.cz/elektrina/) i  plyn (viz https://www.epet.cz/plyn/). Nemusíte se upisovat k dlouhodobým závazkům a vždy víte, na čem jste se domluvili. Nepřekvapí vás ani skryté poplatky.

Změna dodavatele není vůbec složitá. Stačí si vybrat nového, který vám nabídne výhodnější podmínky, a podepsat s ním smlouvu. Většina společností pak vyřídí výpověď u dosavadního dodavatele a převede si vaše odběrné místo pod sebe. Pak už se můžete těšit na nižší faktury za energie a přátelštější přístup vašeho obchodníka.

Rate this post

9 komentářů k Pohltí nás velcí dodavatelé energií?

 1. nemyslím si, za mě lidé začnou postupem času vyhledávat ty dodavatele se kterými ušetří jako je Armex apod.

 2. souhlasím, u nich také jsem, a jsem s nimi půl roku spokojena jak s přístupem tak i mnohonásobně levnější částkou

 3. Karle, Armex odebírám nějakou dobu i já a spatřuji, že postupem času k nim kde kdo přechází

 4. a co od nich Jitko odebíráte, já když viděl tu cenu, tak jsem na ně přepsal jak plyn tak elektřinu

 5. Nejdříve jsem myslel, že by tepelné čerpadlo byl docela dobrý nápad a mohli bychom takhle i pořádně ušetřit, ale pak jsem přišel na to, že to není pouze o koupi čerpadla. Aktuálně bydlíme ve starším domu, který bohužel není zateplený ani izolovaný, takže jedinou možnou alternativou jsou pro nás kvalitní designové krby.

 6. Můj tatínek začal bojovat s vysokými cenami energii tím, že investoval do komínové sestavy a nechal si zrekonstruovat dva komíny na domě. Do této doby vytápěli mí rodiče plynem a po tak velkém zdražení to bylo již finančně neudržitelné. Začali dům vytápět dřevem, jelikož je to v téhle době jedna z nejlevnějších alternativ.

 7. Jako ono je to těžké. Malí dodavatelé elektřiny jsou dost často drazí a hůře dostupní. Jako co si budeme povídat, ve finále pak vychází velmi dobře ČEZ a hlavně to, že to je jistota velkého dodavatele a nějakých stabilních cen. Takže asi tak. Nedivím se, že mají velcí dodavatelé tak výsadní postavení na trhu.

 8. Mým nedávným rozhodnutím, jak ušetřit za elektřinu bylo přejít na vytápění topnými peletami. Zvažovala jsem různé možnosti vytápění, a topné pelety https://www.premium-pelety.cz/ mi přišly, jako nejlepší alternativa. Jedním z hlavních faktorů, které mě motivovaly, byla ekologie a šetrnost k životnímu prostředí. Věřím, že jsem udělala správné rozhodnutí a do budoucna ušetřím i za elektřinu, kterou jsem dříve vytápěla celý dům.

 9. Nemyslím si, že by se to v tomhle dalo nějak ovlivnit. Jako jasně, můžeme si kupovat motorgenerátory, ale pak nás zase pohltí dodavatele pohonným hmot a benzinu a nafty. Ale jako co si budeme povídat, ono je to někdy lepší. Protože malí dodavatelé energie tedy v posledních dvou letech poměrně slušně selhávají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *