Pojistka na blbost: Jaké jsou nejčastější situace, při kterých by se hodila

Pojistka na blbost: Jaké jsou nejčastější situace, při kterých by se hodila

Už jste někdy slyšeli o tzv. pojistce na blbost? Pod tímto lidovým označením se skrývá skutečný pojistný produkt, který vás může ochránit v nejrůznějších životních situacích před obrovskými výdaji. V článku vám řekneme více a nastíníme i několik typických situací, při kterých pojištění „na blbost“ nejčastěji využijete.

Co to je pojistka na blbost?

Překvapilo vás, že „pojistka na blbost“ skutečně existuje? V nabídkách pojišťoven ji najdete pod označením pojištění odpovědnosti. Stále tápete a nejste si jisti, k čemu vlastně tento produkt slouží? Jde o pojištění pro situace, kdy způsobíte někomu jinému újmu na zdraví nebo například poškodíte jeho majetek. Do takových situací se zcela neúmyslně a nevědomky můžete dostat prakticky kdykoliv.

Zapomenete, že si napouštíte vanu

Chcete jeden příklad za všechny? Velice často je pojištění odpovědnosti využíváno v bytech, kdy kvůli své vlastní „blbosti“ vyplavíte sousedy o patro níže. Existuje celá řada způsobů, jak se vám to může povést. Nestalo se vám někdy, že jste začali napouštět vanu a poté jste třeba usnuli na pohovce u televize? Sousedy můžete postupně vyplavit i při sprchování. Pokud vám přestane sprchový kout těsnit, voda si postupně najde cestu až o patro níže.

Problémy vám může způsobit i starší nebo špatně zapojený spotřebič. Může jít o pračku nebo třeba myčku nádobí. Také odsud může voda postupně protékat o patro níže a způsobit tak sousedům nevzhledné skvrny na stropě a provlhlé zdi. V horším případě je poškozen i nábytek nebo třeba elektroinstalace.

V obchodě zavadíte o drahé zboží

V některých obchodech může být i poměrně drahé zboží vystaveno jen tak v regálu v úzké uličce. I zde stačí chvilka nepozornosti, nešikovnost, nebo zkrátka smůla. Představte si třeba, že převrhnete moderní televizor v hodnotě několika desítek tisíc korun, přičemž na něm způsobíte neopravitelnou škodu. Bez pojištění byste museli hodnotu zboží uhradit. S pojištěním vám se způsobenou škodou finančně pomůže pojišťovna.

Skvělou zprávou je, že pojištění odpovědnosti řeší i podobné případy, které ale nezpůsobíte vy, nýbrž další členové domácnosti. Může jít i o děti, nebo dokonce o domácího mazlíčka (typicky psa). Zůstaneme-li u pejsků, pojištění odpovědnosti řeší i situace, kdy pes poškodí například sousedův plot, nebo dokonce někoho napadne. Také v těchto situacích můžete osoby díky svému pojištění odpovědnosti odškodnit.

Způsobíte nehodu na lyžích nebo na kole

Velice snadno můžete zdravotní či finanční újmu způsobit při sportu nebo třeba při cestě do práce na kole. Opět může jít o hloupou náhodu, ale pokud je chyba na vaší straně, někdo po vás pravděpodobně bude vzniklou škodu vymáhat. Pojištění odpovědnosti zabrání tomu, abyste kvůli úhradě odškodného přišli o své úspory.

Zdroj foto: InfiniteStudio / Adobestock.com

Rate this post

1 komentář k Pojistka na blbost: Jaké jsou nejčastější situace, při kterých by se hodila

  1. Děkuji za informativní článek o pojištění odpovědnosti. Vaše rady ohledně nejčastějších situací, kdy se tato pojistka hodí, jsou velmi užitečné. Pokud hledáte další užitečné informace a zdroje, doporučuji navštívit All The Best. Je to Európsky register firiem a online magazín, který může být velmi užitečný pro vaše podnikání a rozvoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *