Svět online hazardu je prakticky neomezený. Jak se v něm orientovat?

Svět online hazardu je prakticky neomezený. Jak se v něm orientovat?

Číselné loterie, kurzové sázení, výherní losy, pokerové herny, online casina… to vše jsou různé podoby hazardu dostupného přes internet. Je zřejmé, že hráči a příznivci hazardní zábavy nedostatkem příležitostí rozhodně netrpí. Jak se ale v internetové džungli hazardních her orientovat?

Proč je online hazard tak populární?

Kamenné pobočky sázkových kanceláří nebo terminály pro zadávání loterií jsou dnes již spíše doplňkem, neboť hlavní část hazardních aktivit se již přenesla do online prostředí. Platí to i pro herny, byť představa nablýskaného casina s červeným kobercem má stále své kouzlo, které je pro řadu lidí nenahraditelné. Pravda je ale taková, že i ruleta už se hraje většinou virtuálně.

Důvod je nasnadě, hraní z domova je nesmírně pohodlné. Hrát lze kdykoliv a odkudkoliv. Hráč má neustále na jedno kliknutí dostupnou jakoukoliv myslitelnou hru a za večer může vyzkoušet třeba deset casin. Stejně tak má po k dispozici všechny potřebné informace. Pokud vsází třeba oblíbenou Korunku a není si jistý jak, stačí zadat do vyhledávače heslo „Korunka pravidla“ a veškeré pochybnosti zmizí.

Bezpečnost především

Pro virtuální hazard platí samozřejmě stejná pravidla jako pro ten klasický: hraní má být zábava, je třeba hrát jen s tím, co si hráč může dovolit prohrát a je na místě volit taková casina, která zaručují hráčům bezpečnost a férovost.

Hráči by si proto měli o hře nebo herně, ve které chtějí hrát, zjistit maximum informací. Ideální jsou k tomu specializované weby, jít mohou třeba na Vyhraj.cz. Tím nejdůležitějším je potom licence Ministerstva financí ČR. Informace o tom, zda jí daná herna má nebo nemá, je při výběru zásadní. Pokud se rozhodnete hrát v nelicencovaném casinu, počítejte s tím, že existuje slušná šance na to, že vás casino ošidí. A co víc, nebudete mít jakékoliv dovolání.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zdroj obrázku: rawf8 / Shutterstock.com

Rate this post

1 komentář k Svět online hazardu je prakticky neomezený. Jak se v něm orientovat?

  1. Podle mě je hazard prosté zlo. Já bych to naprosto zakázal, však to nevede k ničemu dobrému. Jen na tom už bohatí lidé vydělávají a chudí lidé se stávají chudšími. To já kdybych měl ty peníze, které lidi tam utrácejí, tak bych se raději díval na nějaké pěkné designové krby, než na točící se čísílka…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.