Teprve se saunovými doplňky si saunování vychutnáte na maximum

Jaké doplňky pořídit do sauny? To je důležitá otázka, hlavně pokud vlastníte saunu nebo do ní pravidelně chodíte. Je logické, že do té vlastní budeme nakupovat daleko více věcí. Jakmile saunování začnete propadat, zjistíte, kolik „serepetiček“ se dá sehnat, aby byl celý proces ještě úžasnější a stal se relaxačním zážitkem pro celou rodinu.

Splněný sen o vlastní sauně

Pokud se vám sen o vlastní sauně doma nebo na zahradě splnil, určitě si ji chcete užívat plnými doušky. Působí blahodárně na zdraví i psychickou pohodu, můžete si ji dopřát sami, s partnerem, přáteli, rodinou, ale co je nejdůležitější: kdykoliv potřebujete. Prostor sauny bude funkční a stylový díky správné konstrukci sauny, ale k dokonalosti jej dovedou až saunové doplňky. A že jich není málo. Do vaší relaxační oázy se bude hodit spousta zlepšováků a užitečných pomocníků. Některé věci jsou nezbytné, jiné spíše pro radost.

sauna vědro

Tvorba optimálních podmínek pro saunování

Optimální prostředí v sauně je základ, udržet musíme hlavně správnou teplotu a vlhkost. Určitě bychom tedy měli mít vlhkoměr a teploměr. Pozitivně na nás bude působit příjemné osvětlení sauny a zapomenout nesmíme ani na aroma do sauny. Vůně výrazně ovlivňují naši psychiku a můžeme je využít pro náš prospěch, podobně jako relaxační hudbu. Dřevěné vědro do sauny a naběračka do sauny ve stejném stylu budou jak dekorativní, tak praktické. Poslouží k polévání kamenů, a když do vody nakapeme trochu aroma, rozline se brzy po celé místnosti.

Co na sebe a s sebou?

Do sauny bez ručníku by šel asi jen člověk, který vůbec netuší, oč jde. Ručník nebo utěrka do sauny jsou nezbytností, slouží k otírání vlhkosti a potu, můžeme si na ně případně i sednout. Perfektní vychytávkou je sauna kilt v dámské či pánské variantě, který je praktičtější než ručník, protože se jen ovine kolem těla a zapne na suchý zip nebo knoflík. Kilt do sauny pořídíte v různých barvách a určitě si jej oblíbíte. Vlasy a pokožku hlavy chrání klobouk do sauny, jelikož vysoké teplo není pro vlasy úplně ideální. V sauně oceníte i pohodlné podsedáky a přezůvky, k zachumlání a zabránění prochladnutí pak slouží župan do sauny.

Další drobnosti a nezbytnosti

Do sauny existuje spousta dalších vychytávek. Peeling do sauny zbaví pokožku odumřelých buněk, dodá zdravý vzhled, hebkost a úplně vás rozzáří. S pomocí kartáče do sauny pokožku prokrvíte, skvělou variantou je i peelingový ručník. Holdují vaši přátelé saunování? Nápadité doplňky jsou skvělým tipem pro dárek, takže když pořídíte nějakou tu novinku, určitě budou mít radost. Nákup dárku lze vyřešit i dárkovým poukazem do e-shopu.

Rate this post

1 komentář k Teprve se saunovými doplňky si saunování vychutnáte na maximum

  1. Vlastní sauna je sen a jako kdo ji nemá, tak to prostě nemůže docenit. Co jsme investovali do finské sauny, tak se jednak pravidelně saunujeme, což je samozřejmě fajn. Ale jako celkově prostě máme pocit, že jsme spokojenější a je to něco, co nám prostě a jednoduše v životě chybělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *